Nintendo eShop przestało działać w Rosji. Gracze nie mogą nawet pobierać kupionych produkcji

Nintendo Switch eShop - Rosja - problemy
Switch

Rosyjscy gracze zgłaszają, że nie są w stanie skorzystać z Nintendo eShop. Sprawa nie dotyczy tylko zakupów w cyfrowym sklepie, ale także korzystania z usług takich jak pobranie posiadanych gier.

Co warto zaznaczyć na samym początku – Nintendo nie zablokowało eShopu. Cała sytuacja jest następstwem wprowadzonych sankcji dotyczących banków i poszczególnych metod płatności działających w Rosji.

Coraz to więcej graczy z Rosji skarży się na podobne niedogodności, więc bardzo możliwe, że podobne problemy nie dotyczą jeszcze wszystkich posiadaczy Switcha (lub innych konsol obsługujących eShop) mieszczących się na terenie tego kraju.

Nintendo eShop nie jest obecnie dostępne w Twoim kraju.

Dziękujemy za zainteresowanie Nintendo eShop.

– tłumaczenie kodu błędu ze zdjecia

Ciężko na ten moment stwierdzić, czy jest to tylko chwilowa awaria eShopu wywołana nałożonymi sankcjami przez niezależne od Nintendo organy z całego świata. Niewiadomą jest, czy Big N przygotuje specjalną wersję swojego sklepu specjalnie dla Rosji, czy w dalszym ciągu będzie tam wyłączony. Szczerze mówiąc, ten pierwszy scenariusz mógłby bardzo negatywnie odbić się wizerunkowo wśród społeczności graczy z reszty części świata.

Rosjanie dziś nie zostali pozbawieni wyłącznie eShopu, ale także premierowego tytułu na konsolach PlayStation – Gran Turismo 7. W przypadku tej gry wygląda jednak na to, że „niebiescy” celowo wycofali się z dystrybucji w Rosji. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie