Netflix wprowadza drastyczne zmiany w produkcjach oryginalnych i kasuje kolejny film

Netflix z drastycznymi zmianami w filmach | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy

Netflix postanowił odpowiedzieć na wymagania rynku pod względem oczekiwań konsumentów. Oznacza to, że filmy i seriale będą tworzone dla widzów, a nie dla twórców.

Widzowie chcą więcej filmów gatunkowych, a także po prostu dobrego kina. Netflix chyba zaczął to rozumieć, skoro zdecydował się na dość istotny krok i wielką zmianę w swoich wewnętrznych planach.

Netflix ma nowy pomysł na produkcje oryginalne

Do tej pory platforma dość wyraźnie stawiała na różnorodność w oferowanym contencie. Regularnie pojawiają się tam nowe filmy i seriale oryginalne z wielu różnych gatunków. Możemy oglądać komedie romantyczne, dramaty, science-fiction czy fantasy. Przy tym wszystkim platforma stawiała jednak na oferowanie dostępu do wielu autorskich dzieł uznanych twórców. To z kolei nie zawsze przemawiało do widzów.

Filmy autorskie przyciągają przede wszystkim nazwiskiem reżysera czy reżyserki, ale ciężko mówić wtedy o kasowym sukcesie. Dlatego też, jak donosi m.in. New York Times, firma stawia na produkcje oryginalne, które w zamiarach mają przyciągnąć jak największą widownię. Także niejako zamyka się na twórców, a otwiera na widownię.

Netflix nie chce już oferować tylu filmów od uznanych artystów, które nie okazują się zazwyczaj opłacalne. Jasne, współpraca z największymi nazwiskami w branży to zawsze plus, lecz wydawanie filmów skrojonych pod widzów jest lepszym pomysłem w kontekście wpływów. Takie filmy jak Rebel Moon w oczach krytyków często określane są jako “złe”, ale subskrybenci bardzo chętnie je oglądają.

Tym samym platforma skasowała kolejny projekt, tym razem od Kathryn Bigelow (laureatka Oscara za The Hurt Locker: W Pułapce Wojny). Film pod tytułem Aurora miał opowiadać historię samotnej matki, która stara się przetrwać po wielkiej eksplozji na Słońcu, która wyłącza sieć elektryczną na Ziemi. Najwyraźniej gigant uznał, że nie będzie to rentowne kino. W podobny sposób niedawno odrzucono animowany film dla dorosłych od Davida Lyncha.

Źródło: NY Times

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie