Netflix przymierza się do podniesienia cen. Będzie drożej

Netflix przymierza się do podwyżek cen | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale

Netflix jako czołowa platforma SVOD znów chce się zdecydować na podwyżki cen. Tym razem mogą dotknąć także i Polaków, więc lepiej się przygotować.

Analitycy z UBS Securities (za Variety) są w zasadzie pewni, że już niedługo największa platforma streamingowa podniesie swoje ceny. Na razie nie ma oficjalnych informacji, ale chęć taką wyrażał przecież nawet przedstawiciel serwisu w rozmowach z akcjonariuszami.

Netflix drożeje

Trzeba jednak przyznać, że w Polsce od dawna nie było mowy o podwyżkach cen. W zasadzie w skali globalnej Netflix ostatnio nie stosował zmian cennika, więc to niemal pewne, że coś się szykuje. Niestety, chodzić może nawet o bieżący rok, co oznacza, że subskrybenci nie mogą spać spokojnie, jeżeli nie są przygotowani na płacenie więcej. Dokładnych informacji na ten temat nie ma, także nie wiemy, czy na pewno podwyżki dotkną polskich subskrybentów.

Podobno aktualnie firma analizuje konkretne rynki i sprawdza, gdzie w pierwszej kolejności może wymagać większej płatności. W teorii może to oznaczać wyższe ceny w kluczowych regionach, jak choćby Stany Zjednoczone i Kanada. Z czasem niemal na pewno zasada ta będzie obowiązywać także w przypadku i rodzimych użytkowników.

Firma ma tłumaczyć się chęcią zwiększenia całkowitego wzrostu rocznych przychodów do 15 procent. Greg Peters z Netfliksa już wcześniej zapowiedział „powrót do standardowego podejścia do podwyżek cen”. Ostatnio nie miały miejsca, bo w formie “zastępczej” zdecydowano się na blokowanie kont. Choć wielu klientów nie jest zadowolonych, platforma nadal notuje wysokie zyski.

Te z kolei mają przekładać się na lepsze treści. Netflix chce oferować więcej wysokiej jakości gier, seriali oraz filmów. Czy jednak wszyscy zgodnie uznają, że warto dopłacać za nie więcej?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie