Netflix idzie w fantasy. “Dama” może zostać hitem, oto zwiastun i data premiery filmu

Dama to nowe fantasy Netfliksa. Oto zwiastun | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi

Netflix przygotowuje widowisko fantasy “Dama”. Ujrzymy w nim smoki, zamki i księżniczki, a w roli tej ostatniej gwiazda ze Stranger Things.

Gigant streamingowy przedstawił konkretne informacje dotyczące daty premiery i pokazał zwiastun filmu “Dama”. Obraz zadebiutuje w serwisie już 8 marca 2024 roku. Spragnieni klimatu fantasy fani mogą już teraz cieszyć oczy wiele obiecującym zwiastunem.

“Dama” to fantasy, ale trochę nowoczesne

Kojarzycie tę historię o zamkniętej w zamku królewnie, strzeżonej przez krwiożerczego smoka? Mniej więcej taki pomysł przyświecał twórcom “Damy”, ale postanowili wywrócić go na drugą stronę. Księżniczka więc jest, ale składana w ofierze smokom. Te oczywiście zieją ogniem, aż miło. Jak na ten moment nie ujrzałem dobrotliwego rycerza, ale może film zaoferuje i taki wątek?

Fantasy jako gatunek filmowy na pewno nie cieszy się zbyt wielką popularnością w ostatnich latach. Seriale jak “Gra o Tron” czy “Pierścienie Władzy” może i faktycznie reprezentują skostniały gatunek na polu seriali, ale z wartych uwagi filmów mamy tak naprawdę “Dungeons & Dragons” i… długo, długo nic.

Dlatego tak cieszy, że i Netflix chce ucieszyć fanów fantastyki. “Dama” wygląda jako nieco nowoczesne podejście do tematu “księżniczki w opałach”, a już teraz widać, że rysują się tu istotne akcenty feministyczne, co oczywiście nie jest niczym złym. Jeśli scenariusz i reżyseria staną na odpowiednim poziomie, być może dostaniemy kolejny hicior platformy. W końcu oczekiwane od lat Rebel Moon okazało się co najwyżej niewypałem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie