Need for Speed najwyraźniej nie umiera. Nowa część ma przenieść serię “na wyższy poziom”

Need for Speed Unbound na wyprzedaży do kupienia taniej
Newsy PC PS5 Xbox Series

Electronic Arts nie chce porzucać swojej flagowej serii gier wyścigowych, a fani Need for Speed mogą liczyć na kolejną część tworzoną przez Criterion – tak przynajmniej wynika z nowych ogłoszeń o pracę w studiu.

Jedno ogłoszenie o pracę w Criterion rozgrzało fanów marki Need for Speed i nie ma się czemu dziwić. Twórcy takich legend jak choćby seria Burnout już wcześniej ogłosili, że wraz z Codemasters (teraz bardziej w formie drugiego studia Criterion pod zwierzchnictwem EA) mają czuwać nad przyszłością tej franczyzy. Wygląda na to, że nie były to czcze obietnice, a faktycznie zapewnienia.

Nic oficjalnego jeszcze nie dostaliśmy. Nowa oferta pracy (za GameRant) od brytyjskiego studia wydaje się jednoznacznie sugerować, że chodzi o NFS. Na LinkedIn przeczytamy o poszukiwaniu kogoś do “pomocy [Criterion] w nowym i ekscytującym przedsięwzięciu, jakim jest stworzenie otwartego świata oferującego graczom szybkie, realistyczne i autentyczne wrażenia”. Co więcej, twórcy chcą przesunąć granice gatunku gier wyścigowych i przenieść markę NFS “na wyższy poziom”. Brzmi dumnie.

Z jednej strony mamy więc potencjalne poszukiwanie osób do prac nad kolejną częścią serii, a z drugiej – plotki o remake’u Most Wanted. Criterion raczej nie zajmuje się tą grą (o ile w ogóle istnieje taki projekt). Stawiam więc, że w przygotowaniu mogą być co najmniej dwie produkcje spod szyldu Need for Speed (plus tytuł mobilny). Chodzi o jeden remake i kolejną pełną część.

Criterion wcześniej wydał Unbound, czyli niezwykle ciepło przyjętą część, która okazała się dość kontrowersyjna. Choć wielu fanów nie polubiło się z pomysłami i kierunkiem tej gry, i tak okazała się na tyle udana, że fani “ścigałek” po prostu nie powinni jej przegapić.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie