Oceny Need for Speed Unbound. Najlepsza część serii od lat

Need for Speed Unbound to najlepsza część serii od lat - oceny gry
Newsy PC PS5 Xbox Series

Mimo kontrowersji, dziwnych zabiegów promocyjnych i odważnego podejścia – Need for Speed Unbound się udało. Tak przynajmniej uważają krytycy.

Trochę kontrowersji na temat stylu graficznego, potem dziwne zachowanie w social mediach… ale jest chyba sukces. W Nowego NFS-a sam nie grałem jeszcze tyle, ile chciałbym, aby w pełni wydać swój własny wyrok. Jednak to, co zobaczyłem do tej pory, nastroiło mnie bardzo pozytywnie. Oczywiście, fabuła i dialogi nie są może najwyższych lotów, ale praktycznie wszystko inne to bardzo odważne odzwierciedlenie autorskich pomysłów. Unbound wyróżnia się spośród wszystkich innych części serii, ale czy to dobrze?

Need for Speed Unbound w recenzjach

Okazuje się, że krytycy w zdecydowanej większości są zgodni – NFS Unbound to udana i świetna produkcja. Dla wielu fanów serii może brzmieć jak to herezja, ale w internecie znajdziemy sporo pozytywnych opinii i wysokich not wystawianych grze. Doszło nawet do tego, że to najlepiej oceniana część serii od wielu lat.

Obecnie Unbound w serwisie Metacritic może pochwalić się średnią ocen na poziomie 81/100 w wersji na PS5 (obecnie za mało recenzji na Xbox Series X i S oraz PC, ale tam też jest pozytywny odbiór). To nieco wyżej niż wydany dwa lata temu remaster NFS Hot Pursuit. Do tego sporo więcej od Heat z 2019 roku oraz Payback z 2017. Wychodzi więc na to, że Unbound to najlepiej przyjęta gra z serii od wielu lat. Codemasters i Criterion najwyraźniej zasłużyli na oklaski, bo nie brakuje wielu pochwał w opiniach serwisów gamingowych. Redaktorzy chwalą przede wszystkim rozgrywkę, która jest dopracowana, satysfakcjonująca i sprawiająca radość. Inni zarzucają grę niewiele zmian w formule serii, jeśli mowa właśnie o gameplayu.

Redaktor Digital Chumps chwali praktycznie każdy aspekt gry. Jego zdaniem produkcja nie udaje, że jest kolejnym “symulatorem” jazdy, a powstała przede wszystkim po to, aby gracze mogli się świetnie bawić – i tak też właśnie jest. Z kolei GamesRadar+ zaznacza, iż doskonałych jest “kilka przebłysków jego potencjalnie wyróżniającej się tożsamości” nawet mimo tego, że sama rozgrywka podobna jest do innych części serii. Pozytywne noty grze wystawiają również gracze. Obecnie w serwisie Steam produkcja ma “bardzo pozytywne” noty (80% pozytywnych opinii). Przypominam, że w grę można zagrać za darmo przez określony czas.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie