Najczęściej piracone seriale 2021 roku. Niechlubne zwycięstwo Marvela

WandaVision wygrywa jako najczęściej piracony serial 2021 roku
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale

Marvel może przypisać sobie kolejny, choć nie do końca chlubny wynik. WandaVision to najczęściej piracony serial w 2021 roku. Drugie miejsce zajął Loki.

Ustawienie rankingu powtarza tak właściwie sytuację z zeszłego roku. Wówczas najczęściej piracony serial również pochodził z Disney+, a był nim The Mandalorian. W tym roku jednak to nie Star Wars, a MCU zaznaczyło wyraźniej swoją obecność. Zobaczcie zresztą sami, jak prezentuje się zestawienie:

  1. WandaVision
  2. Loki
  3. Wiedźmin
  4. Falcon i Zimowy Żołnierz
  5. Hawkeye
  6. What If…?
  7. Fundacja
  8. Rick i Morty
  9. Arcane
  10. Koło czasu

Jak widać, Marvel zdecydowanie zaznaczył się w tym roku w popkulturze. Produkcje związane z superbohaterami zajmują połowę zestawienia. Konkurencję mógł tu stanowić jedynie Wiedźmin, choć tytuł od Netflixa zajął dopiero 3. miejsce. Nie powinno to raczej dziwić – ta platforma jest zdecydowanie szerzej dostępna na świecie.

Skąd tyle tytułów z MCU w powyższym zestawieniu? Powodów może być kilka. Marvel stale rozbudowuje swoje uniwersum, dostarczając co jakiś czas kolejne doskonałe produkcje. Ta swoista dominacja nie zmieni się zresztą w najbliższym czasie; w 2022 roku również otrzymamy szereg świetnych tytułów z MCU i nie tylko. Oprócz tego platforma, na której pojawiają się seriale Marvela, czyli Disney+, nie jest jeszcze dostępna na całym świecie. Na jej start czekają m.in. widzowie w Polsce; u nas platforma zawita dopiero latem 2022 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie