Pamiętacie udane MotorStorm z PS3? Znów można zagrać w tryb multiplayer

Motorstorm okładka
PC PS3

Oddani grom z PlayStation 3 fani przywrócili jedną z fajniejszych pozycji z konsoli do żywych. Tryb multiplayer MotorStorm wciąż działa!

Choć Sony zdecydowanie okłamało nas w swoim czasie na temat MotorStorm, wciąż jest to jedna z najciekawszych gier z ery PS3.

MotorStorm w 2021 roku znów działa

Arcade’owa ściganko-nawalnka (nie oszukujmy się, gra polegała na spychaniu innych pojazdów z trasy) okazała się nie do końca tym, co Sony zapowiadało wiele lat temu. Gra nie wyglądała tak okazale, jak powinna, ale i tak dostarczyła nam kupę radochy.

Tym większa szkoda, że zarówno MotorStorm, jak i wiele innych tytułów z czasów PS3 już dziś praktycznie umarło. Sony pozamykało serwery swoich starszych pozycji, odbierając oddanym fanom możliwość wspólnej zabawy. Dlatego też powstała inicjatywa PSONE (PlayStation Online Network Emulated), która jest grupą fanów, którzy przywracają serwery do życia.

I to właśnie dzięki nim możemy cieszyć się rozgrywką w MotorStorm tyle lat po premierze. Oczywiście, potrzebujemy do tego szeregu akcesoriów – konsoli PlayStation 3, łącza internetowego i konta PSN. Aby zagrać w tytuł, należy podłączyć się do sieci, podając 185.194.142.4 jako główny adres DNS oraz 8.8.8.8 (albo 1.1.1.1) jako drugi. Co ciekawe, zagrać mogą nawet posiadacze… PC! Zawdzięczają to twórcom emulatora RPCS3.

Warto zaznaczyć, że dzięki grupie PSONE możemy wciąż cieszyć się wieloma innymi pozycjami. Jako przykład warto podać Socom Confrontation, Killzone 2 czy Twisted Metal.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie