Emulator PS3 potrafi już uruchomić każdą wydaną grę z platformy. Niektóre działają w 60 FPS-ach

Emulator PS3 potrafi już uruchomić każdą grę wydaną na tę platformę
Newsy PC PS3

Wielkie osiągnięcie twórców emulatora PS3. Narzędzie RPCS3 potrafi już uruchomić każdą grę, choć nie oznacza to, że w każdą zagramy. Niemniej – gratuluję!

Jakiś czas temu twórcy RPCS3 chwalili się nowym narzędziem w swojej aplikacji. Teraz doszło do kolejnego przełomu – udało się sprawić, aby każda gra mogła zostać uruchomiona na PC. Oczywiście dotyczy to pozycji wydanych na PS3.

Emulator PS3 działa coraz lepiej

Twórcy popularnego emulatora do gier z PS3 przekazali na Twitterze ważną informację. Teraz już każda gra może zostać uruchomiona, a do tego możemy przynajmniej wyświetlić obrazek lub intro. Niestety nie oznacza to, że każdy tytuł jest w pełni grywalny i możliwy do przejścia. Dokładne statystyki znajdziemy poniżej.

Niemal 68% wszystkich gier z PS3 można w pełni ukończyć na PC dzięki RPCS3. Kolejne 28,59% również działa, ale nie można ich przejść z uwagi na bugi lub poważne problemy z optymalizacją. 3,42% tytułów wyświetla obraz, ale nie da się przejść poza ich menu.

Twórcy wyjaśniają, że teraz mają skupić się przede wszystkim na optymalizacji kolejnych pozycji. Oczywiście aplikacja wciąż jest rozwijana i z czasem możemy doczekać się kolejnych gier, które będzie się dało ukończyć bez problemów. Co ciekawe, niektóre pozycje otrzymały nawet specjalnego patcha umożliwiającego rozgrywkę w 60 FPS-ach. Oznacza to, że posiadacze PC mogą grać w tytuły z PS3 w o wiele większej płynności.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie