Emulator PS3 potrafi już uruchomić każdą wydaną grę z platformy. Niektóre działają w 60 FPS-ach

PlayStation ukradło technologię? Koniec batalii sądowej | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS3

Wielkie osiągnięcie twórców emulatora PS3. Narzędzie RPCS3 potrafi już uruchomić każdą grę, choć nie oznacza to, że w każdą zagramy. Niemniej – gratuluję!

Jakiś czas temu twórcy RPCS3 chwalili się nowym narzędziem w swojej aplikacji. Teraz doszło do kolejnego przełomu – udało się sprawić, aby każda gra mogła zostać uruchomiona na PC. Oczywiście dotyczy to pozycji wydanych na PS3.

Emulator PS3 działa coraz lepiej

Twórcy popularnego emulatora do gier z PS3 przekazali na Twitterze ważną informację. Teraz już każda gra może zostać uruchomiona, a do tego możemy przynajmniej wyświetlić obrazek lub intro. Niestety nie oznacza to, że każdy tytuł jest w pełni grywalny i możliwy do przejścia. Dokładne statystyki znajdziemy poniżej.

Niemal 68% wszystkich gier z PS3 można w pełni ukończyć na PC dzięki RPCS3. Kolejne 28,59% również działa, ale nie można ich przejść z uwagi na bugi lub poważne problemy z optymalizacją. 3,42% tytułów wyświetla obraz, ale nie da się przejść poza ich menu.

Twórcy wyjaśniają, że teraz mają skupić się przede wszystkim na optymalizacji kolejnych pozycji. Oczywiście aplikacja wciąż jest rozwijana i z czasem możemy doczekać się kolejnych gier, które będzie się dało ukończyć bez problemów. Co ciekawe, niektóre pozycje otrzymały nawet specjalnego patcha umożliwiającego rozgrywkę w 60 FPS-ach. Oznacza to, że posiadacze PC mogą grać w tytuły z PS3 w o wiele większej płynności.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie