Minecraft: Story Mode – siódmy epizod z datą premiery

Dalsza część przygody tuż za rogiem.

Jeśli szósty odcinek Minecraft: Story Mode już za Wami i nie możecie doczekać się kontynuacji, mamy dla Was dobrą wiadomość. Siódma i zarazem przedostatnia część zostanie wydana w przyszłym tygodniu, dokładnie 26 lipca. Nowy odcinek otrzymał tytuł Access Denied i zobaczymy go na PC, konsolach PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One oraz urządzeniach przenośnych z systemami iOSAndroid.


Poprzedni epizod przenosił graczy do tajemniczej rezydencji, w której zostaliśmy uwięzieni razem z zombie. Tym razem nie będzie łatwiej – Access Denied zafunduje nam bowiem podróż do świata opanowanego przez maszynę PAMA. Sztuczna inteligencja przejęła kontrolę nad tamtejszymi mieszkańcami, więc naszym zadaniem będzie nie tylko ucieczka z niegościnnego miejsca, lecz również oswobodzenie niewolników.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun nadchodzącego epizodu, lecz jak to z takimi filmikami bywa, znajdziemy w nim trochę spoilerów:

Przypominamy, że pierwotne założenia studia Telltale Games oraz Mojang były takie, że Minecraft: Story Mode skończy się na pięciu odcinkach. Popularność gry i idące za tym profity sprawiły jednak, że deweloperzy zdecydowali się wydać trzy doatkowe epizody. Ostatni ma nosić nazwę A Journey’s End?

Marka Minecraft sprzedaje się znakomicie

Na początku czerwca studio Mojang informowało, że Minecraft rozszedł się w liczbie ponad 106 mln sztuk na całym świecie. Mowa o wersji gry przeznaczonej na niemal wszystkie platformy: konsole, komputery i sprzęty mobilne. Tym samym Minecraft jest drugą najbardziej popularną grą w historii branży. Pierwsze miejsce cały czas zajmuje Tetris ze sprzedażą ponad 496 mln sztuk. Zdaje się, że długo nikt tego wyniku nie przebije.

Mojang podało ponadto, że codziennie sprzedaje się 53 tysiące sztuk Minecrafta. Trzeba przyznać, że to naprawdę duży sukces.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

8 Shares
Share8
+1
Tweet