Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

1 komentarz

Microsoft odpowiada Sony: Pady do Xboksa One zadziałają w grach na Series X

W odpowiedzi na niedawną informację od Sony dotyczącą braku kompatybilności DualShocka 4 z nowymi grami na PS5, Microsoft postanowił przypomnieć fanom, że jego next-gen będzie obsługiwał wszystkie kontrolery do Xboksa One we wszystkich grach.

Wczoraj informowaliśmy, że zarówno DualShock 4, jak i pady od zewnętrznych producentów mają działać na PS5 tylko z grami z PS4. Na odpowiedź od największego konkurenta Sony nie było trzeba długo czekać.

Brytyjski oddział Xbox zamieścił na Twitterze posta, w którym przypomniał, że na Series X w każdą z gier pogramy za pomocą wszystkich kontrolerów do Xboksa One: oficjalnych, adaptacyjnego, bezprzewodowych firmy Elite – a nawet pada zewnętrznej firmy SCUF.

Większa kompatybilność urządzeń Microsoftu w porównaniu z kontrolerami Sony wiąże się zapewne z faktem, że nowa generacja Xboksa nie wprowadza nowych funkcji do padów. W przypadku DualSense można mówić o małej rewolucji: kontroler będzie wyposażony w adaptacyjne triggery czy nowy system wibracji, które mają znacznie ubogacić doświadczenie grania.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się