Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Czy akcesoria z PS4 zadziałają na PS5? Sony odpowiada

Okazuje się, że nie wszystkie akcesoria z PlayStation 4 zadziałają na PlayStation 5. Producent nowej konsoli podaje dokładne przykłady.

Sony podało, że wiele sprzętów działających na PS4 takich jak kierownice, słuchawki czy PlayStation Move, mają też współgrać z PS5. Nie zaliczy się jednak do tego DualShock 4, który zdaniem Sony, ma pewne ograniczenia w porównaniu do pada DualSense.

Ogólnie nie jest to najgorsza informacja, bowiem Sony podkreśla, że wiele licencjonowanych akcesoriów, gracze wykorzystają na PS5. Dla przykładu bezprzewodowe słuchawki od Sony Platinum i Gold, a także te od producentów zewnętrznych, które można podłączyć za pomocą jacka lub USB. Co ciekawe, z PS5 zadziała też poczciwe PS Move, które ma wspierać PS VR.

Sony jednak podkreśla, że pady od zewnętrznych producentów, a także sam DualShock 4 mają działać na PS5 tylko z grami z PS4. Jeśli więc będziemy chcieli użyć wymienionego pada na nowej grze dedykowanej PS5, niestety konieczny będzie DualSense. Wszystko przez to, że kontroler ten różni się od DualShocka, ma na przykład adaptacyjne triggery, nowy przycisk Create a także haptyczne wibracje.

Co z kolei z PlayStation Camera? Ta też ma działać z PS5, natomiast będzie wymagany dodatkowy adapter. Co ciekawe, ów adapter ma być darmowy, ale jak Sony będzie go dostarczać graczom, tego jeszcze nie wiadomo. Z kolei specjalnie dla PS5 powstała nowa kamera, która rzecz jasna adaptera wymagać nie będzie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się