Microsoft na E3 2019 – nowe konsole Xbox, data premiery Cyberpunk 2077

0 komentarzy

Według nieoficjalnych wieści, konferencja Microsoftu na E3 2019 będzie iście wybuchowa. Mamy usłyszeć oficjalne wieści na temat konsol następnej generacji Xbox Lockhart i Xbox Anaconda, a do tego poznać wstępną datę premiery Cyberpunk 2077. To jednak nie wszystko.

Na forum NeoGAF pojawiło się ciekawe, lecz nieoficjalne, zestawienie dotyczące tego, co przywiezie ze sobą Microsoft na E3 2019. Informator twierdzi, że ma dobre wtyki w amerykańskiej korporacji, a jego źródła potwierdzają, iż w Los Angeles świat usłyszy o nowej generacji konsol z logo Xbox. Chodzi ponoć o modele Xbox Lockhart i Xbox Anaconda, które pojawiały się już we wcześniejszych przeciekach, o których możecie poczytać w tym miejscu.

Microsoft na E3 2019 – Xbox Lockhart i Anaconda

Informator zaznacza, że na czerwcowych targach Microsoft ograniczy się do małej prezentacji nowych konsol. Mamy poznać w ogólnym zarysie specyfikacje techniczne konsol, w tym liczbę teraflopów, RAM i przepustowość pamięci, CPU, SSD oraz ray-tracing. Niestety, Microsoft prawdopodobnie nie pokaże wyglądu konsol. Pełna prezentacja ma być planowana dopiero na przyszły rok.

xCloud gwoździem programu?

Informator twierdzi, że Microsoft będzie chciał skupić się podczas targów E3 2019 nie na nowych konsolach, lecz przede wszystkim na projekcie xCloud, czyli usłudze strumieniowania rozgrywki. Mamy w końcu dowiedzieć się, kiedy ruszą otwarte testy oraz poznamy zapewne wiele nowych szczegółów.

Cyberpunk 2077 jeszcze raz z Microsoftem

Podobnie jak w zeszłym, tak i w tym roku Microsoft ugości Cyberpunk 2077 od polskiego studia CD Projekt RED. Prezentacja ma obejmować gameplay, omówienie obecnego etapu prac oraz podanie wstępnej daty premiery, która ma nastąpić – według informatora – w 2020 roku.

CP 2077 to jedna z większych gier, którą zobaczymy podczas konferencji Microsoftu, lecz oczywiście nie jedyna. Informator twierdzi, że pewne tytuły na bank zobaczymy, a co do innych, nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia prezentacji. Tak wygląda podział gier na pewniaki oraz pozostałe produkcje:

Microsoft E3 2019 – gry, które mają być pewne

 • Halo Infinite – tytuł, który ma pojawić się zarówno na obecnej generacji, jak i na nadchodzących konsolach Xbox. Premiera pod koniec 2020 roku, teraz zobaczymy trailer i poznamy szczegóły gry;
 • Cyberpunk 2077 – prezentacja rozgrywki oraz podanie wstępnej daty premiery, przypadającej na 2020 rok;
 • Gears 5 – prezentacja multiplayera oraz potwierdzenie daty premiery (wrzesień 2019);
 • Gears Tactics – szczegóły wersji na PC (premiera i zwiastun);
 • Bleeding Edge – nowa marka od Ninja Theory z premierą na obecnych oraz nadchodzących konsolach. Debiut pod koniec 2020 roku. Informator twierdzi, że jedne źródła określają grę jako arenowy multiplayer PVP, a inni wskazuja na kooperacyjny shooter science-fiction z hordami;
 • The Outer Worlds – szczegóły, gameplay oraz data premiery;
 • Age of Empires IV – gameplay oraz ogłoszenie premiery na 2020 rok;
 • Fable – wstępna prezentacja gry od Platinum Games;
 • Sea of Thieves – szczegóły na temat nadchodzących dodatków/zawartości;
 • Battletoads (2019) – data premiery oraz materiały z rozgrywki.
 • Wiele gier od deweloperów third party szykowanych na Xbox One.

Microsoft E3 2019 – gry, które nie są pewne

 • MechAssault – prezentacja nowej gry z wielkimi robotami;
 • Nowa Forza Motorsport – możliwe, że Microsoft zdecyduje się pokazać pierwszy zwiastun Forzy, która będzie jednym ze startowych tytułów na nowe konsole;
 • Next Big Title od Capcom – brak informacji, o jaka dużą grę ma chodzić, lecz ponoć jest to coś, o czym marzą fani.

Microsoft E3 2019 – nikła szansa prezentacji

W ostatniej grupie informator wymienia gry, o których słyszał, lecz raczej nie zobaczymy jeszcze ich zapowiedzi:

 • Gra od Rare na nową generację – coś, co nawiązuje do założeń Sea of Thieves;
 • Perfect Dark Reboot – Rare ponoć jedynie nadzoruje produkcję gry.

Jesteśmy niezmiernie ciekawi, czy taki program Microsoftu na E3 2019 rzeczywiście się potwierdzi. Konferencja jest zaplanowana na 9 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się