E3 2020 zostanie odwołane. Oficjalna wiadomość jest kwestią czasu [AKTUALIZACJA]

E3 2020 zostanie odwołane. Oficjalna wiadomość jest kwestią czasu [AKTUALIZACJA]
Newsy Targi E3

Deweloperzy i informatorzy powiązani z Entertainment Software Association sugerują, że tegoroczne targi E3, będące jedną z ważniejszych imprez branżowych, nie odbędą się. Oficjalne potwierdzenie tej wiadomości to podobno kwestia kilkunastu godzin.

[AKTUALIZACJA]

Impreza została oficjalnie odwołana. Jako przyczynę decyzji organizatorzy podali zagrożenie epidemiologiczne. Nie wyklucza się możliwości przeprowadzenia prezentacji online – ESA na razie konsultuje to z wystawcami.

[Oryginalna treść newsa]

Jeszcze tydzień temu przedstawiciele ESA informowali, że na razie nie widzą powodów, by odwoływać targi. Sytuacja związana z koronawirusem uległa zmianie na gorsze, w związku z tym liczne źródła – w tym między innymi serwisy Ars Technica czy GameSpot – zaczęły teraz ujawniać, że E3 2020 jednak nie odbędzie się, a oficjalne ogłoszenie tego faktu przez organizatorów jest jedynie kwestią czasu. Reporterzy z Ars Technica piszą, że ich informator zasłyszał o tym „bezpośrednio od członków ESA”.

Jedna z pierwszych wzmianek na ten temat pojawiła się na twitterowym koncie wydawcy Devolver Digital, który zasugerował graczom, by odwoływali loty i noclegi. Do wydarzenia odniósł się również dziennikarz Kotaku Jason Schreier. „Dzisiejszej nocy słyszałem nieoficjalnie od paru deweloperów/wydawców, że E3 zostaniee odwołane, ale też dowiedziałem się od innych, że ESA jeszcze nie podjęło decyzji i wciąż ją konsultuje. Jak by nie było – to tylko kwestia czasu”, napisał na Twitterze reporter Kotaku.

Targi Electronic Entertainment Expo uznawane są za największe święto sympatyków wirtualnej rozrywki. Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w 1995 roku. W 2020 targi byłyby organizowane po raz 26. Wydarzenie miałoby odbyć się 9-11 czerwca w Los Angeles.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie