Xbox Series X next-genem Microsoftu. Wiemy, jak wygląda konsola!

O tym, że The Game Awards 2019 przyniesie wiele niespodzianek, wiedział każdy. Ale takiej niespodzianki nie przewidywał chyba nikt. Pokazano nową konsolę Microsoftu!

Na gali TGA 2019 pojawił się szef marki Xbox Phil Spencer i zaprezentował nazwę oraz wygląd nowego next-gena.

10 grudnia pisaliśmy o kryteriach, jakimi kierują się twórcy Xboxa przy nazywaniu urządzeń. Kolejna konsola Microsoftu określana była mianem Xbox Scarlett. Od dawna wiadomo było jednak, że to jedynie termin tymczasowy, którego używano w procesie produkcji konsoli – firma nie ukrywała, że zrezygnuje z tego określenia i pomyśli nad innym określeniem. Teraz już wiadomo na pewno: next-gen Microsoftu będzie nazywał się Xbox Series X. Wygląd konsoli możecie podziwiać na oficjalnym trailerze (zamieszczamy go pod newsem).

Co więcej, podczas gali przedstawiciel Microsoftu zapewnił, że gracze nie powinni narzekać na brak ekskluzywnych tytułów na nowego Xboxa. Okazuje się, że nad grami na Series X pracuje już aż 15 wewnętrznych zespołów! Oprócz tego wiemy również, że krążące po internecie spekulacje dotyczące daty premiery konsoli okazały się prawdziwe – Microsoft nie zwalnia tempa i planuje dołożyć wszelkich starań, by nowy Xbox trafił na półki sklepowe pod koniec roku 2020.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: