Nowa gra Metro wycieka. Fani będą mocno zaskoczeni

Metro Awakening wycieka | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5

Nowa gra Metro ma nazywać się Metro Awakening i nie być kolejną pełnoprawną częścią serii, a odsłoną na VR. Raczej nie zadowoli to każdego.

Metro Awakening wycieka. Niedawno pojawiły się pierwsze konkretne przecieki dotyczące State of Play. Wielki pokaz gier PlayStation może odbyć się już na dniach. Wedle nieoficjalnych informacji, ujrzymy tam parę oczekiwanych pozycji w stylu Silent Hill 2 Remake, Rise of the Ronin czy Death Stranding 2. Sony zaplanowało jednak miejsce na ujawnienie nowej gry z serii Metro.

Nowe Metro wycieka

Ta nazywać ma się Metro Awakening i raczej nie ucieszy zbyt wielu fanów, bo chodzi tym razem nie tyle o kolejną, pełnoprawną odsłonę, a o poboczną część cyklu powstałą z myślą o goglach VR. Potencjalna zapowiedź na State of Play sugeruje, że mówimy o produkcji tworzonej na PS VR2, ale być może w grę wchodzi również platforma PC. Na Xbox z oczywistych względów nie ma szans.

Nowe informacje przedstawił na Twitterze Kurakasis, który w przeszłości trafnie przeciekł kilka gier. Nie są to jednak potwierdzone informacje, ale to już kolejne źródło wskazujące na obecność uznanej serii FPS-ów na State of Play. Sugeruje to, że faktycznie jakaś forma zapowiedzi się wydarzy.

Spora część graczy w komentarzach pod postem dziwi się, że nie doczekamy się czwartej części serii (czy jakkolwiek mogłoby się nazywać), a gry na VR. Mimo wszystko posiadacze gogli mogą przygotować się zapewne na przesiąkniętą klimatem wyprawę przez postapokaliptyczne pustkowia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie