Metal Gear Solid powraca do sprzedaży. Konami świętuje 35-lecie serii

Metal Gear Solid 3 Remake na pokazie PlayStation coraz pewniejsze?
Newsy PC PS3 X360

Niektóre części serii Metal Gear Solid nie były od jakiegoś czasu dostępne w sprzedaży. Konami z okazji 35-lecia serii postanowiło coś na to zaradzić.

Metal Gear Solid jest jedną z najważniejszych i najdoskonalszych serii w historii gier wideo. Hideo Kojima pokazał dzięki niej swój kunszt, ale Konami, jak to Konami, mocno zawiodło. Firma od lat nie interesuje się za bardzo tą marką (zresztą tak jak Silent Hill…). I choć od dawna czytamy plotki i przecieki o wskrzeszeniu serii, a nawet możliwych remake’ach – na razie to wyłącznie właśnie plotki.

Problem z powyższymi grami jest też taki, że dziś koszmarnie ciężko jest je dostać. Silent Hill praktycznie nie istnieje w sprzedaży cyfrowej, podobnie sprawa wygląda z niektórymi częściami MGS. W 2021 roku firma wycofała drugą i trzecią część na nieokreślony czas. No i tak sobie czekaliśmy i czekaliśmy… Na szczęście wygląda na to, że w końcu znów będziemy mogli kupić te pozycje.

Niedawny tweet z oficjalnego profilu marki na Twitterze zwiastuje powrót wymienionych tu gier do sprzedaży. Konami nie określiło jednoznacznie, o jakie gry chodzi, ale fani są niemal pewni, że wpis dotyczy co najmniej „dwójki” i „trójki”. Wszystko to z okazji 25-lecia serii.

Wydana 13 lipca 1987 roku seria Metal Gear obchodzi dziś 35-lecie istnienia. Przygotowujemy się do wznowienia sprzedaży tytułów, które zostały tymczasowo zawieszone.

– czytamy na Twitterze marki

Więcej szczegółów niestety na ten moment nie znamy. Tak samo ciężko jest wróżyć na temat przyszłości serii. Jeżeli plotki okazałyby się prawdziwe – Konami przygotowuje się do zrzucenia prawdziwej bomby. Na ten moment musimy jednak poczekać. Oby tylko przecieki faktycznie kiedyś się sprawdziły.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie