Metal Gear Solid 2 i 3 zostaną wycofane ze sklepów na czas nieokreślony. Konami podaje powód

Metal Gear Solid postać
3DS PC PS3 X360

Konami ogłosiło, że tymczasowo wycofuje Metal Gear Solid 2 i 3 ze sklepów cyfrowych. Powodem są problemy z licencjami na materiały historyczne, które pojawiają się w obu produkcjach.

Słynny wydawca poinformował, że gry znikną ze sklepów GOG, PS Store (PS3), Microsoft Store i Nintendo eShop (3DS) już dziś. Dodatkowo niedostępne do kupienia staną się zestawy zawierające porty i remastery wspomnianych gier.

Nie wiadomo, kiedy kultowe tytuły wrócą do sprzedaży. Konami ma pracować nad ich przywróceniem.

Obecnie pracujemy nad odnowieniem licencji na wybrane historyczne materiały archiwalne wykorzystywane w grach, dlatego podjęliśmy tymczasową decyzję o wstrzymaniu sprzedaży gier MGS2, MGS3 oraz wszystkich produktów zawierających te gry w sklepach cyfrowych na całym świecie, począwszy od 8 listopada 2021 roku.
Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, staramy się, aby te produkty były ponownie dostępne w sprzedaży.

– czytamy w ogłoszeniu Konami
Źródło: Kotaku

Na razie musimy poczekać na podanie konkretnego terminu przywrócenia gier do sprzedaży. Cała sytuacja jest dość dziwna, bowiem kwestie odnowienia licencji zazwyczaj załatwia się jeszcze przed tym, jak takowe wygasną. Cóż, Konami najwyraźniej trochę zapomniało o jednych ze swoich najlepiej ocenianych i najcieplej wspominanych przez graczy produkcjach.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie