Mass Effect: Andromeda przedstawia pełną historię, ale kontynuacja może powstać

BioWare o swoich planach na przyszłość.

Kiedy w 2007 roku BioWare wypuściło pierwszą część Mass Effect, producent wiedział, że powstaną trzy części gry. Jednak jeśli chodzi o Andromedę, firma zapowiada całościowe podejście do tematu – gra ma mieć jedną konkretną i zamkniętą historię. Oczywiście zawsze jest możliwość stworzenia kontynuacji, ale na tę chwilę firma nie podejmuje się takiego wyzwania.

W tej chwili trudno jest nam powiedzieć jednoznacznie. Nie wiemy, ile osób zakocha się w Ryders. Na pewno w grze są historie, które są kontynuowane, eskalowane, ale wszystko łączy się w całość. Jednak jest teraz za wcześnie, aby mówić, że będzie tylko jeden Ryders. Chcę powiedzieć, że klaster Helius jest żywy: rzeczy się w nim dzieją, decyzje są podejmowane, a my musimy mieć pewność, że gracz jest nagradzany za swojej poczynania – komentuje producent Mike Gamble na łamach Game Informera.

Wygląda więc na to, że BioWare pozostawia sobie furtkę do ewentualnych kontynuacji. Świat Mass Effecta jest bardzo rozległy więc według nas wątpliwe jest, aby producent nie zdecydował się w przyszłości na drugą odsłonę.

Mass Effect Andromeda już w złocie i wszystko o broniach na nowym zwiastunie

BioWare informuje poprzez serwis Twitter, że Mass Effect Andromeda osiągnęło złoty status, co jest jednoznaczne z zakończeniem prac nad tytułem. Teraz wystarczy cierpliwie czekać na premierę gry, która pojawi się 23 marca na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Poniżej wrzucamy również świeżutki zwiastun nowego Mass Effect, który dogłębnie zajmuje się kwestią uzbrojenia w Andromedzie. Jeśli jesteście więc ciekawi, czym postrzelamy do obcych, wystarczy kliknąć Play.

Mass Effect: Andromeda – umiejętności, wydawanie rozkazów i dostosowywanie postaci

Electronic Arts oraz BioWare dzielą się kolejnymi materiałami z oczekiwanego tytułu Mass Effect: Andromeda, który zadebiutuje 23 marca na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Dostajemy przede wszystkim mowy zwiastun skupiający się na postaciach, ich dostosowywaniu oraz umiejętnościach. Filmik porusza również kwestię wydawania rozkazów postaciom, które przystąpią do naszej drużyny.

Zanim przejdziecie do zwiastuna, warto zatrzymać się na chwilkę przy nowych screenach z Mass Effect: Andromeda, które również ukazują bohaterów produkcji:

Mass Effect: Andromeda – wszystko o systemie walki

Na oficjalnym kanale na YouTube Mass Effect ukazało się interesujące wideo dotyczące systemu walki w grze. To pierwszy tego rodzaju materiał, liczymy więc w niedalekiej przyszłości na kolejne.

Wideo pokazuje w ciągu pięciu minut, jak wygląda kwestia doboru broni dla postaci oraz jej używanie i zdobywanie. Ponadto gracz dostaje nowe informacje o systemie osłon.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.