Mass Effect Andromeda – oglądajcie zwiastun w formacie 4K HDR

Materiał od Nvidia.

Firma NVIDIA zaprezentowała zwiastun Mass Effect Andromeda w formacie 4K HDR, poruszający techniczne aspekty gry. Film omawia między innymi zastosowanie techniki NVIDIA Ansel oraz wykorzystanie silnika Frostbite.

Na film składają się wywiady z twórcami gry Mass Effect: Andromeda oraz fragmenty rozgrywki w jakości 4K z włączoną funkcją HDR. Docenią go przede wszystkim posiadacze monitorów HDR.

Oprócz HDR, w grze Mass Effect: Andromeda zaimplementowano również funkcję NVIDIA Ansel. Zespół programistów zwraca uwagę, że Ansel nie jest tylko i wyłącznie narzędziem dla graczy, ale była również używana w procesie tworzenia gry Mass Effect: Andromeda. Zachęcają graczy do używania Ansel i dzielenia się z innymi użytkownikami stworzonymi w ten sposób obrazami.

NVIDIA Ansel to to innowacyjna metoda wykonywania zrzutów ekranu w grach. Jest wykorzystywana również w grach ARK: Survival Evolved, Conan Exiles, Dishonored 2, Mirror’s Edge Catalyst, Obduction, Paragon, War Thunder, Watch Dogs 2, Wiedźmin 3: Dziki Gon, The Witness oraz została dodana do silników Unity Engine oraz Unreal Engine.

Źródło: Nvidia

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.