Mroczny rozdział w grze Mafia III. Deweloper podaje datę premiery oraz szczegóły

0 komentarzy

Spodziewajcie się czegoś zupełnie innego niż w podstawowej wersji gry.

Studio Hangar 13 prezentuje szczegóły dotyczące kolejnego dodatku do Mafia III, który otrzyma nazwę Znak czasów. Data premiery DLC została zaplanowana na 25 lipca tego roku.

Zgliszcza baru Sammy’ego są usiane zwłokami pozostałymi po katastrofalnym w skutkach krwawym rytuale. Teraz do Lincolna Claya, ojca Jamesa i ciebie będzie należało odnalezienie wskazówek i uwolnienie pewnej kobiety ze szponów krwiożerczej sekty. „Znak czasów” to nowy, mroczny rozdział historii Nowego Bordeaux i jego światka narkotykowego – czytamy na oficjalnej stronie Mafia III.

Deweloper przyznaje, że dodatek Znak czasów to dość dalekie odejście od historii zemsty Lincolna na włoskiej mafii, walki ze skorumpowanymi władzami w dodatku Gaz do dechy!, czy pomagania dawnemu towarzyszowi broni w dodatku Niedokończone sprawy.

Ta część opowieści o Lincolnie stanowczo ma wydźwięk odmienny od reszty. Jest bardziej introspekcyjna, a czasem nawet słychać, jak Lincoln mówi do siebie, szukając wskazówek. Co więcej, nie panuje w pełni nad sytuacją. Czasem sam traci kontakt z rzeczywistością. W przeciwieństwie do wendetty przeciwko rodzinie Marcano, tutaj Lincoln nie ma odniesienia do przeszłości. Nie wie, czym jest sekta Ensanglante, ani co robi. Wspólnie z graczem stara się połączyć wszystkie wątki – podkreśla Bill Harms, reżyser narracji.

Ed Fowler, starszy scenarzysta, dodaje, że fabuła dodatku DLC Znak czasów od samego początku biegnie ustalonym tempem: Trzeba rozwiązać zagadkę, a Lincoln szuka porzuconych przedmiotów, odczytuje tajemnicze napisy, a nawet szuka wskazówek przy zwłokach. Czeka was wypatrywanie szczegółów w otoczeniu i odkrywanie wskazówek za pomocą latarki ultrafioletowej. Jest to konieczne, aby dowiedzieć się, gdzie ukrywa się sekta Ensanglante – i co, do cholery, chce osiągnąć w Nowym Bordeaux. W najważniejszych momentach fabuły tego pakietu DLC pojawiają się obszary śledztwa, w których trzeba metodycznie szukać wskazówek, aby odkryć kolejny element układanki… Nagły zwrot akcji może rzucić was w wir walki z członkami sekty.

Nasi nawiedzeni wrogowie to opętani fanatycy uzbrojeni w noże. – Będą was prowokować i napadać w najmniej oczekiwanym momencie. Poza tym będą rzucali nożami, które będziecie mogli bezgłośnie rzucać w nich z powrotem. Przeszukując nowe miejsca w granicach Nowego Bordeaux, będziecie musieli też walczyć z uzbrojonymi po zęby psychopatami próbującymi spowolnić postępy waszych poszukiwań – tłumaczy Ed Fowler.

W dodatku Znak czasów pojawi się mechanika strzelania w zwolnionym tempie. Po włączeniu tego trybu uzyskacie kilka bezcennych sekund na likwidację wrogów. Zręczniejsi gracze, którym uda się trafić wroga strzałem w głowę, zyskają dodatkowy czas spowolnienia.

Źródło: mafiagame.com, opracowanie własne

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się