Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Mafia 4 nigdy nie była tworzona. 2K Games anulowało projekt, który kosztował 53 mln dolarów

W raporcie finansowym Take-Two pojawiła się informacja o anulowaniu gry, nad którą Hangar 13 pracowało od 2017. Nie chodzi o Mafię 4 – ta zdaniem Jasona Schreiera w ogóle nie powstawała.

Odpowiedzialne za trzecią odsłonę Mafii i odświeżenie serii w Edycji Ostatecznej Studio Hangar 13 przez ostatnie cztery lata pracowało nad niezapowiedzianą produkcją. Natomiast teraz 2K Games ujawniło, że projekt trafił do kosza.

Informacja o anulowaniu tytułu pojawiła się w raporcie finansowym Take-Two, do którego należy 2K Games. W dokumencie wyjawiono, że projekt kosztował twórców 53 miliony dolarów. Głos w sprawie zabrał dziennikarz branżowy Jason Schreier.

Reporter wyjawił, że niektórzy pracownicy Hangar 13 dowiedzieli się o anulowaniu gry z maili, a niektórzy dopiero wtedy, gdy… przeczytali jego artykuł. Zdaniem Jasona Schreiera fakt ten mówi wiele o zarządzaniu studiem i komunikacji wewnętrznej.

Według Jasona Schreiera Hangar 13 w ogóle nie pracowało nad Mafią 4. Projekt, który pochłonął tak wiele pieniędzy, to inna gra o gangsterach o nazwie kodowej Volt. Tytuł miał być nastawiony na rozgrywkę online. Ostatecznie Take-Two porzuciło produkcję, która od początku mierzyła się z szeregiem trudności – w tym związanych z pandemią.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 63 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible49%