Mafia 4 z multiplayerem? Nowe wieści brzmią niezwykle obiecująco

Mafia 4 podobno z trybem multiplayer i opcją skradania się
Newsy PC PS5 Xbox Series

Mafia 4 oficjalnie powstaje, ale Hangar 13 pierwszy raz wspomina o grze w swoich ofertach pracy. Te dostarczają bardzo ciekawych informacji o rozgrywce.

Mafia 4 jest w produkcji, a wcześniejsze przecieki brzmią bardzo obiecująco. Wedle nich trafimy tym razem na Sycylię lat 20. XX wieku, więc w sam środek narodzin włoskich gangsterów. Jeżeli natomiast chodzi o oficjalne wieści, to nie wiemy prawie nic. No, do przynajmniej do teraz. Hangar 13 opublikowało nowe oferty pracy, w których po raz pierwszy wspomina o tym, że szuka ludzi do prac właśnie nad tą pozycją. Co ciekawe, dostarczają one paru informacji.

Osoby, które dołączą do studia „będą kierować tworzeniem Systemów Sztucznej Inteligencji, Archetypów i Zachowań od prototypu do wydania dla kolejnej iteracji franczyzy Mafia”. Co ciekawe, pozycja na niektórych stanowiskach zakłada „bliską współpracę z AI Lead i odpowiednimi interesariuszami, aby zapewnić dostarczanie wciągających pętli sekcji stealth i combat w rozgrywce”. Istnieje więc spora szansa, że tym razem deweloperzy chcą wydać Mafię, która może oferować bardziej kompleksowy system stealth.

Skradanie się w grach tej serii nie jest niczym nowym. Problem w tym, że zarówno w „dwójce”, jak i średniej „trójce” mechanika ta pozostawiała wiele do życzenia. Skradanie może i było, ale stanowiło raczej ledwie szkielet wszystkich możliwości tego narzędzia. Oby więc w Mafia 4 miało się to zmienić.

Kolejną ciekawostką jest wspomnienie o trybie multiplayer. Nie oznacza to tym samym, że taki faktycznie w grze będzie. Może chodzić jedynie o jakieś elementy rozgrywki wieloosobowej, ale akurat seria Mafia ma w sobie olbrzymi potencjał na tryb dla wielu graczy. W dobie gier-usług dziwnym byłoby, gdyby deweloperzy faktycznie odrzucili taką możliwość. „Doświadczenie w tytułach AAA, grach wieloosobowych i/lub doświadczenie w projektowaniu tytułów live service preferowane” – czytamy w jednym ogłoszeniu. No cóż, czekamy więc na oficjalne wieści!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie