Polski horror Lust for Darkness zostanie ocenzurowany w wersji VR

lust for darkness
PC

Zapowiedziano właśnie Lust for Darkness VR: M Edition. Jest to ocenzurowana wersja dobrze znanego horroru, który docelowo powstaje z myślą o goglach rozszerzonej rzeczywistości.

Lust for Darkness to dość znany polski horror, który łączy koszmary rodem z Lovercrafta z… erotyką.

Erotyczny horror Lust for Darkness z cenzurą

Lust for Darkness jest nieźle przyjętym polskim horrorem od Movie Games. Produkcja zabiera nas do mrocznej rezydencji, w której dzieją się dość dziwaczne rzeczy. Jako niepewny siebie bohater musimy rozwikłać tajemnicę zaginięcia naszej dziewczyny. Problem w tym, że przeszkadza nam sfiksowany na punkcie erotyki mroczny kult wyznający Lusst’ghaa.

Nie da się ukryć, że produkcja nosi dość istotne znamiona „erotyki”, dlatego też pojawiły się problemy z jej wydaniem na niektórych rynkach. Przecież takie Niemcy czy Chiny bardzo rygorystycznie podchodzą do niektórych gier wideo, epatujących właśnie erotyką bądź brutalnością. LfD zostało już wcześniej „ugrzecznione” ze względu na konwersję na Switcha.

Studio Iron VR odpowiadające za wersję gry na gogle rozszerzonej rzeczywistości informuje, że pracuje nad ocenzurowanym LfD. Niestety, ciężko powiedzieć jak sama gra się zmieni – w końcu niemal wszędzie pojawiają się nawiązania do narządów płciowych, a scen seksu jest w grze co niemiara.

Chcemy pozwolić graczom na doświadczenie niezwykłego i realistycznego przeżycia w naszym najnowszym horrorze VR. Liczymy się z wrażliwością graczy, dlatego Lust for Darkness VR: M Edition będzie wersją ocenzurowaną, a co za tym idzie bez ograniczeń terytorialnych. Pozwoli nam to dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Karolina Koszuta, prezes zarządu Iron VR

Oznacza to, że twórcy ewidentnie chcą dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Przecież dzięki takiemu zabiegowi raczej nie powinny pojawić się problemy z premierą na niektórych rynkach. Wiemy jednak, że wersja dla bardziej wrażliwych graczy zadebiutuje na platformie Steam już 18 listopada. Poniżej zwiastun wersji nieocenzurowanej, gdyż ta nie otrzymała jeszcze trailera.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie