David Jaffe God of War

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Twórca God of War dołącza do polskiego studia. Movie Games rośnie w siłę

Twórca pierwszych odsłon God of War, David Jaffe, zawitał do polskiego zespołu Movie Games. Słynny deweloper cieszy się ze współpracy.

Branża gier wideo nierzadko raczy nas mocno niespodziewanymi transferami. Uznani deweloperzy przenoszą się do innych studiów, a całe firmy nierzadko przechodzą w niespodziewane ręce. Mało kto się jednak spodziewał, że jeden z najsłynniejszych deweloperów pracujących niegdyś z PlayStation stanie się członkiem polskiego zespołu.

David Jaffe w Movie Games

Twórca pierwszych odsłon God of War dołącza do Movie Games. Jaffe obejmie w nim stanowisko członka rady nadzorczej i będzie też pełnił funkcję konsultanta przy nowych projektach.

Z przyjemnością dołączam do rodziny Movie Games! Pomiędzy dziwnymi i piekielnie pomysłowymi grami jak Lust from Beyond, a świeżymi i innowacyjnymi tytułami jak nadchodzący War Hospital, Movie Games pokazuje, że nie boi się ryzykować. Wywarli na mnie wrażenie ożywczo, ekscytująco otwartych na badanie nowych pomysłów w grach. Prawdę mówiąc, przypomina mi to wczesne dni PlayStation, kiedy jeszcze istniało miejsce na unikalne, lecz wciąż komercyjne pomysły. Na swój sposób czuję się jakbym wrócił do domu. Co prawda to dziwna wersja domu, gdzie wszyscy poza mną mają akcent jak czarne charaktery z filmów o Bondzie. Ale wciąż – to dom! I bardzo mi się to podoba!

– komentuje David Jaffe
Źródło: Strefa Inwestorów

Jeśli nie słyszeliście wcześniej o Movie Games, możecie je kojarzyć z takich produkcji jak Lust From Beyond. Movie Games wydało też chociażby Drug Dealer Simulator i The Beast Inside.

Taki transfer to bardzo ciekawe wydarzenie w perspektywie polskiej branży gier wideo. Jaffe to mimo wszystko bardzo rozpoznawalna persona i można śmiało określić go mianem ojca Kratosa. Movie Games zdecydowanie ma się czym chwalić.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%