Lies of P na pierwszej rozgrywce. Bloodborne w świecie Pinokia wygląda obłędnie

Lies of P - oficjalnie wymagania na PC. Czy Pinokio Wam ruszy?
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Lies of P dostało właśnie pierwszy oficjalny pokaz rozgrywki. Gotycki RPG bardzo mocno inspirowany Bloodborne zabierze nas do świata Pinokia, w którym będziemy musieli znaleźć Geppetta.

Pinokio szuka Geppetta zabijając po drodze opętane lalki i próbując nie kłamać… No, jakkolwiek by to nie brzmiało – intryguje.

Lies of P, czyli Bloodborne, w którym kłamiesz

O najnowszej, w zasadzie pierwszej grze studia Round8 Studio pisaliśmy już wcześniej. Wtedy jednak dostaliśmy wyłącznie niewiele mówiący zwiastun. Teraz w internecie opublikowano pierwszy materiał z fragmentami z rozgrywki.

Lies of P wygląda obłędnie przede wszystkim z dwóch powodów – przypomina Bloodborne i inspirowany jest historią… Pinokia. Tak, dokładnie. W grze przeniesiemy się do wiktoriańskiego miasta Krat, w którym gdzieś „zgubił się” nam Geppetto. Gracze za to przejmą kontrolę nad mechaniczną lalką Pinokio, który musi znaleźć swojego stwórcę.

Co ciekawe, po drodze będziemy mieli wiele okazji do kłamstw. Te niekoniecznie wydłużą nam nos, ale stopniowo będą przemieniać nas w człowieka. Im bardziej będziemy mówić nieprawdę – tym mniej mocy mechanicznej lalki nam pozostanie. Carlo Collodi byłby dumny.

Na najnowszym materiale zaprezentowano fragmenty z rozgrywki, które jak żywo przypominają Bloodborne – od klimatu po agresywny, szybki styl walki i projekt samego miasta. Pojawią się jednak ciekawsze ulepszenia, jak choćby gadżety pokroju linki z hakiem, którą możemy przyciągać do siebie wrogów. Całość to soulslike, więc spodziewajmy się wyśrubowanego poziomu trudności. Premiera? Tego jeszcze nie wiemy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie