LEGO Red Dead Redemption? To powinna być kolejna gra Rockstar

Red Dead Redemption LEGO
Newsy Rozrywka

Połączenie LEGO z praktycznie czymkolwiek ma wielkie szanse na stanie się istnym hitem. Popularne duńskie klocki nadal mają ogromny potencjał na bycie wykorzystywanym w grach wideo czy animacjach, które po prostu cieszą oko. A co powiecie na połączenie ich z Red Dead Redemption 2? Pewien twórca animacji podjął się tego zadania i wyszło to znakomicie.

Red Dead Redemption z klocków LEGO zachwyca

Na forum internetowym Reddit pojawił się materiał wideo, prezentujący krótką scenę z gry Red Dead Redemption 2. Przedstawia ona Arthura i Dutcha, którzy dyskutują na temat lingwistycznych umiejętności tego drugiego. Lider gangu potrafi „rzekomo” rozmawiać po hiszpańsku, a cały fragment jest utrzymany w dość humorystycznej, komediowej konwencji. To jednak znamy z gry — na czym polega nowość?

Autor animacji, czyli AdrianTheGamePro odtworzył scenę z gry przy pomocy klocków LEGO, a konkretniej programu Blender. Efekt końcowy jest tak świetny, że jego wpis zdobył ogromną popularność na forum. W momencie pisania tego tekstu pod filmikiem zamieszczono kilkaset komentarzy i dodano około 10 tysięcy polubień. Zobaczcie sami, jak ładnie prezentuje się omawiany fragment:

Klocki LEGO idealnie pasują do scen o zabarwieniu komediowym, a akurat ten fragment taki właśnie był. Krótki dialog, świetne ujęcia kamery budujące komediowe napięcie i oryginalne głosy aktorów dopełniły sukcesu dzieła. Zwracam też uwagę na oświetlenie i cienie — to wygląda genialnie! Co ciekawe autor przyznał, że stworzenie tego zajęło mu kilka dni.

Jeżeli jesteście fanami klocków z Danii, to od jakiegoś czasu dostępna jest nowa, naprawdę świetna gra z popularną zabawką w roli głównej. Chodzi oczywiście o LEGO Fortnite. Tytuł ten nie ma jednak wiele wspólnego z samą rozgrywką Battle Royale. Dzieli z nią silnik i klienta gry, jednak samej produkcji zdecydowanie bliżej do choćby Minecrafta.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie