Red Dead Redemption wkrótce na PC? Nowe odkrycie na stronie Rockstar

Red Dead Redemption
Newsy PC

Całkiem możliwe, że Rockstar Games szykuje się do ogłoszenia gry Red Dead Redemption na PC. Ta informacja pojawiła się dzięki pewnemu dataminterowi, czyli osobie, która skrzętnie przeszukuje zasoby, dane i inne informacje poukrywane np. na stronach internetowych.

Posiadacze PC w końcu zagrają w Red Dead Redemption?

Co powiecie na wyczekiwany debiut Red Dead Redemption na PC? Tak, chodzi o pierwszą część, czyli tę sprzed naprawdę wielu lat. Informacją o potencjalnej premierze podzielił się w sieci niejaki Tez2, czyli dataminer, który znalazł na stronie Rockstar Games ciekawe informacje. Natrafił na krótki tekst zapowiadający rozgrywkę ze znanej gry w pecetowym wydaniu.

Podróżuj przez rozległe przestrzenie amerykańskiego Zachodu i Meksyku w grze Red Dead Redemption i jej towarzyszu z horroru o zombie, Undead Nightmare, w który można teraz grać na PC.

Informacja ze strony Rockstar

Skąd pochodzi powyższy tekst? Miał on być częścią elementów marketingowych, które zostały dodane do aktualizacji strony w ostatnich dniach. To sugeruje nam, że ewentualna zapowiedź może mieć miejsce już niedługo. Ba, poza samą zapowiedzią możemy też oczekiwać względnie szybkiej premiery. To co, ruszamy na Dziki Zachód raz jeszcze?

Zobacz: Gry na Steam od 10 zł

Debiut gry na PC jest wyczekiwany przez graczy już od wielu lat. Oryginalnie produkcja od Rockstar Games ukazała się na rynku jeszcze w 2010 roku. Wówczas premiera miała miejsce na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Od tego czasu tytuł nie pojawił się na komputerach, a jedyną “nowością” można uznać wydanie gry na PS4 i Nintendo Switch w ubiegłym roku. Chociaż od premiery minęło 14 lat, to sporo osób wciąż liczy na pecetowy port – i wiele wskazuje na to, że ten niedługo może stać się faktem. Jak sądzicie, czy aby nie jest już na to zbyt późno?

Źródło: videogameschronicle.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie