Nowa największa firma w Danii. LEGO przegrywa z twórcą Ozempic

LEGO jednak nie największe? Rośnie nowy gigant.
Wiadomości

W Danii rośnie nowy gigant. Do tej pory to popularne LEGO było uznawane za największą firmę w kraju, jednak to może wkrótce ulec zmianie. W siłę rośnie przedsiębiorstwo, które ma w swoim portfolio m.in. szalenie popularny w ostatnich miesiącach Ozempic. Czy szykuje się przetasowanie na pozycji lidera? Liczby nie kłamią, idzie nowe.

LEGO ma konkuretna i nie chodzi o klocki

Jeżeli uważaliście, że to właśnie LEGO jest największą firmą w Danii, to cóż, mieliście rację. Być może w najbliższej przyszłości będzie trzeba jednak zmienić swoje podejście. Okazuje się bowiem, że tamtejszy rynek może doczekać się zmiany lidera. Nie ma jednak mowy o konkurencie, bo w tym wypadku na pozycję numer 1 wskoczyć może przedsiębiorstwo z zupełnie innej gałęzi przemysłu. Chodzi o firmę Novo Nordisk. Kojarzycie ich? Możliwe, że nie — ale na pewno słyszeliście o jednym z ich produktów.

To właśnie ta firma odpowiada za stworzenie leku Ozempic, który w ostatnich miesiącach zyskał ogromną popularność. Środek ten został rozpropagowany przez celebrytów i (choć jest lekiem na cukrzycę), uznawany jest za magiczny sposób na odchudzanie. Firma wypuściła do sprzedaży również Wegovy, który też wspomaga proces gubienia kilogramów.

Zobacz: Nowa piosenka na Męskie Granie 2024

Ostatni ranking 50 najbardziej wartościowych biznesów w Danii wskazuje, że Novo Nordisk jest na 2. miejscu, tuż za wspomnianym producentem kultowych zabawek. Eksperci przewidują jednak, że w rankingu na 2025 rok może dojść do zamiany miejsc. Sprzedaż produktów Novo Nordisk nieustannie rośnie, w tym roku wzrost wartości aż o 59% i nic nie wskazuje na to, aby miał się zatrzymać. Może być naprawdę ciekawie!

Źródło: businessinsider.pl

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie