Layers of Fear debiutuje! Premierowy zwiastun i list od twórców gry

Layers of Fear jest grą, którą można kochać bądź nienawidzić – pisze deweloper.

Polski horror od studia Bloober Team wychodzi z programów Early Access oraz Game Preview i jest już dostępny na rynku. Zagramy na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. W przypadku wersji na blaszaki, możemy ją nabyć w Edycji Konesera za 59,90 zł (tutaj szczegóły). Jeśli chcemy pograć na konsolach, pozostaje nam wersja cyfrowa.


Poniżej możecie przeczytać list do fanów, który został wystosowany przez dewelopera specjalnie na premierę Layers of Fear. Tuż pod nim znajdziecie premierowy zwiastun.

Drodzy gracze,

Z okazji premiery gry chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom oraz dziennikarzom, którzy zainteresowali się Layers of Fear w wersji wczesnego dostępu. Wasze liczne komentarze, uwagi, słowa pochwały realnie wpłynęły na końcowy produkt. Bez Was Layers of Fear byłoby zupełnie inną grą i dziękujemy Wam z całego serducha za poświęcony czas i chęci budowania z nami Arcydzieła Strachu.

Tytuł „Layers of Fear” był dla nas zobowiązujący – tworzyliśmy grę z myślą o licznych warstwach, które gracz będzie stopniowo odkrywać. To nie jest kolejny horror, jakich pełno znajdziecie na rynku, to pewna osobista podróż, unikalne dla wszystkich grających doświadczenie. Jeśli sądzicie, że odkryliście już wszystko co Layers of Fear miał Wam do zaoferowania, to zapewne jesteście w błędzie. Tutaj każdy element składowy ma nie tylko prowadzić do przodu fabułę, ale także zachęcać do poznawania własnej osoby. Wiemy, że brzmi to odrobinę patetycznie, ale uwierzcie nam, że refleksja nad tym co widzicie na ekranie będzie wyznacznikiem Waszego zadowolenia.

Zapewne czytaliście już pierwsze recenzje gry. Nie są one spójne, od maksymalnych not w The Escapist i GamesRadar+ ,po odrobinę słabsze w amerykańskim IGN i PC Gamerze. Nie jest to miejsce na polemikę kto ma rację, a kto się myli, ale zdecydowanie można zaobserwować trend, że Layers of Fear jest grą którą można kochać bądź nienawidzić. Layers of Fear miało być unikalnym doświadczeniem dla każdego gracza i w ten sposób było tworzone.

W tym miejscu jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym we współtworzeniu Layers of Fear! Trzymajcie się i do usłyszenia wkrótce!

Bloober Team

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet