Kulisy TGA 2019. Szef Xboksa czytał na próbach fałszywy scenariusz

Prezentacja Xbox Series X była największym zaskoczeniem tegorocznej The Game Awards. Okazuje się, że bardzo pilnowano tego, by informacje na temat nowej konsoli nie dostały się do mediów przed oficjalną zapowiedzią sprzętu.

Ogłoszenie nazwy i wyglądu next-gena Microsoftu podczas The Game Awards 2019 wywołało w branży spore zamieszanie – chyba nikt na świecie nie spodziewał się, że podczas gali ujrzy nowego Xboksa. Nic dziwnego, że news był zaskoczeniem: teraz dowiadujemy się, że firma bardzo dbała o to, by informacje o sprzęcie nie zostały ujawnione przed premierą.

Faktem jest, że wiadomości, które mają być ujawnione na The Game Awards, objęte są ścisłym nadzorem – raczej nie zdarzyło się, by któraś z nich wyciekła przed oficjalną prezentacją. A jednak Microsoft wie, że na zimne lepiej dmuchać – zapowiedź Xbox Series X to na tyle ważna i niecodzienna wiadomość, by pilnować jej szczególnie. Dlatego, jak twierdzi organizator i gospodarz wydarzenia Geoff Keighley w rozmowie z serwisem Variety, na próbach gali w ogóle nie padło słowo “Xbox Series X”, a szef marki Xbox podczas prób TGA czytał specjalnie przygotowany, fałszywy scenariusz. Phil Spencer zamiast o konsoli mówił w nim o usłudze Xbox Game Pass.

Na temat next-gena wiadomo już wiele – tutaj informowaliśmy chociażby o wymiarach Series X i jego parametrach technicznych. W międzyczasie internet wyśmiał specyficzny wygląd urządzenia – zabawne memy możecie obejrzeć w tym newsie. Natomiast tutaj piszemy o wstecznej kompatybilności Series X, którą next-gen Microsoftu ma otrzymać już od momentu premiery.

No właśnie, premiera. Kiedy zadebiutuje konsola? Na The Game Awards 2019 Phil Spencer powiedział, że Xbox Series X trafi do sklepów przed końcem 2020 (najpewniej w okresie przedświątecznym, czyli już za niecały rok).

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.