Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Kontynuacja Metro to już fakt. Twórcy zapowiedzieli nową część serii

4A Games potwierdzili, że powstaje kontynuacja Metro. Gra ma być prawdziwą rewolucją w serii, a Exodus doczeka się next-genowej wersji.

Wczorajsza zapowiedź obchodów dziesięciolecia gier Metro zwiastowała spore święto dla graczy. Teorie okazały się być częściowo prawdziwe, a 4A Games przygotowało dwie bardzo istotne zapowiedzi.

Po pierwsze, w końcu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tego, że powstaje kontynuacja Metro. Twórcy postawią na nowy silnik i technologie, które pozwolą w pełni wykorzystać moc PlayStation 5 i Xbox Series. Nienazwana gra zadebiutuje na nowej generacji konsol i PC, a 4A aktualnie nad nią pracują.

Po drugie, ukraiński zespół rozważa wprowadzenie do kolejnej odsłony cyklu trybu wieloosobowego. 4A Games współpracują z Saber Interactive przy tworzeniu modułu sieciowego i wiele wskazuje na to, że nowe Metro doczeka się multiplayera.

Inną, ważną zapowiedzią jest to, czego chyba każdy się spodziewał. Metro Exodus otrzyma darmową aktualizacja na nową generację konsol. Gra wzbogaci się o następujące ulepszenia:

  • Ray-tracing
  • Zwiększona liczba klatek na sekundę
  • Podbicie rozdzielczości
  • Skrócone czasy ładowania
  • Usprawnienia grafiki

Więcej szczegółów aktualizacji powinniśmy poznać niebawem.

Dodatkowo 4A Games otworzyli specjalną stronę, która pokazuje oś czasu growego uniwersum Metro. Znajdziecie ją w tym miejscu, a poniżej możecie obejrzeć zwiastun witryny.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się