Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Kontynuacja Metro Exodus w drodze? 4A Games szykuje się do zapowiedzi

Możliwe, że już niedługo zostanie zapowiedziana kontynuacja Metro Exodus. Twórcy opublikowali ciekawy post na Twitterze.

Seria Metro ma szczególne miejsce w sercach graczy. Bardzo klimatyczne i świetnie zrealizowane strzelanki osadzone w lubianym, książkowym uniwersum to prawdziwe hity. Z początku malutkie studio 4A Games wyewoluowało w producenta wysokobudżetowych tytułów, a teraz ukraińscy deweloperzy zasilają szeregi THQ Nordic.

Metro 2033 obchodziło w tym roku dziesiąte urodziny i twórcy growej adaptacji książek Dmitrija Głuchowskiego zamierzają w tym roku świętować jubileusz. Na Twitterze Metro Exodus pojawił się teaser większej zapowiedzi.

Rozwiązanie zagadki powinniśmy poznać jeszcze dzisiaj. Fani spekulują, że możemy doczekać się ulepszeń serii na nowej generacji konsol lub całkowicie nowej odsłony cyklu. Jest to bardzo prawdopodobne, wszak Exodus otrzymało już komplet dodatków. Kontynuacja Metro, a raczej jej zapowiedź, zdecydowanie usatysfakcjonowałaby graczy.

Mimo wszystko skłaniałbym się bardziej w stronę ulepszenia Metro 2033, Last Light i Exodus na nowej generacji. Jest odrobinę za wcześnie na zapowiedź nowej części serii i 4A zapewne są w bardzo wczesnym stadium rozwoju gry, o ile takowa w ogóle już powstaje.

Dodatkowo deweloperzy mogą planować wypuszczenie edycji kompletnej swoich dotychczasowych gier na PS5 i Xbox Series. Jak widać opcji jest dużo i plany twórców poznamy już niebawem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się