W niektóre gry ciężko będzie zagrać na Xbox One X. Spodziewana decyzja Microsoftu

Ktoś będzie tęsknił za takimi grami na sprzęcie Microsoftu?

W październiku zeszłego roku pisaliśmy o zakończeniu produkcji Kinecta dla konsoli Xbox One. Czujniki ruchu, które obecnie są na półkach sklepowych, to ostatnie egzemplarze. Teraz Microsoft decyduje się na kolejny krok, który uśmierci Kinecta definitywnie.

Jak dowiedział się serwis Polygon, gigant z Redmont kończy również produkcję specjalnego adaptera, który jest niezbędny, jeśli chcemy podłączyć Kinecta do nowych modeli konsol Xbox One, czyli tych z dopiskami S oraz X. Oznacza to, że jeśli dostępne w sklepach przejściówki się wyprzedadzą, pozostanie nam poszukiwanie ich na rynku wtórnym. Jeśli nie znajdziemy, będziemy mogli pomarzyć o zabawie przy grach kinectowych na najnowszych wersjach konsol.

Po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, zdecydowaliśmy się zaprzestać produkcję adaptera Kinecta do Xboksa One, by skupić się zamiast tego na wprowadzeniu na rynek nowych i oczekiwanych akcesoriów do grania dla Xbox One oraz Windows 10 – oświadczył na łamach Polygon przedstawiciel amerykańskiej korporacji.

O jakich akcesoriach może być mowa? Strzelamy, że chodzi m.in. o myszki i klawiatury dla Xbox One, ponieważ jak przypadkowo ujawnił polski oddział Microsoftu, specjalna aktualizacja dodająca wsparcie dla takich kontrolerów, to tylko kwestia czasu.

Dajcie przy okazji znać, czy będziecie tęsknili za Kinectem!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.