To już koniec Kinecta. Microsoft oficjalnie kończy produkcję sprzętów

Kinect został oficjalnie uśmiercony. Microsoft kończy produkcję
Newsy PC Technologie X360 XOne

Kinect nie okazał się takim przełomem, na jaki Microsoft liczył, ale i tak oferował sporo dobrej zabawy. Sprzęt do Xbox nie będzie już jednak produkowany.

Kinect wśród graczy najbardziej kojarzony jest z byciem sprzętem do Xbox 360 lub Xbox One. Microsoft jednak już dawno temu ewoluował tę technologię, oferując o wiele więcej. Dla graczy pojawiały się nowe wersje sprzętu, ale większość produkowanego hardware’u przeznaczona była dla firm technologicznych i różnych partnerów. Jak na przykład wydany w 2019 roku Azure Kinect.

Microsoft uśmierca serię Kinect

Teraz na blogu firmy pojawił się wpis, który jednoznacznie potwierdza, że MS nie zamierza nadal rozwijać tej technologii (począwszy od października tego roku). Nie oznacza to jednak, że nigdy więcej nie dostaniemy niczego związanego z Kinectem.

Wraz z ewolucją potrzeb naszych klientów i partnerów, regularnie aktualizujemy nasze produkty, aby jak najlepiej je wspierać. Od czasu do czasu obejmuje to wprowadzanie nowych możliwości, a także wycofywanie produktów. Podjęliśmy decyzję o zakończeniu produkcji zestawu Azure Kinect Developer Kit, ale jest to dalekie od końca tej technologii, ponieważ będzie ona nadal dostępna za pośrednictwem naszego ekosystemu partnerów.

– czytamy na blogu firmy

Oczywiście wieści te mogą nie zainteresować większości graczy, bo nie dość, że Kinect nie był zbyt dopracowanym sprzętem, to wyszedł z użytku lata temu. Microsoft uśmierca jednak całą serię urządzeń, więc nie ma sensu spodziewać się czegokolwiek nowego spod tego szyldu. No, chyba że mówimy o rozwiązaniach zewnętrznych producentów.

Ci będą mogli nadal korzystać z technologii, która ma także stać się łatwiej dostępna. Istnieje więc szansa na to, że inni producenci stworzą nieoficjalnych następców Kinecta. Nie wiem, czy ktokolwiek pomyśli o graczach, ale jeżeli tak, to wcale bym się za to nie obraził. W końcu “kinecto-podobne” gadżety do PC swego czasu również były bardzo popularne.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie