Killzone 2 - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Multiplayer Killzone 2 powraca po 4 latach. Gracze „ożywiają” tytuł w pokrętny sposób

Killzone 2 jest jedną z najbardziej kultowych produkcji Guerilla Games. Choć marka poszła w odstawkę, gracze nadal liczą na powrót na zamknięte cztery lata temu serwery. Teraz stał się on możliwy.

Gracze wskrzeszają serwery gry przy pomocy dość skomplikowanej, ale efektywnej sztuczki. Udało się to osiągnąć dzięki grupie PS Online Network Emulated. Całość wymaga od nas zmiany ustawień DNS oraz odpowiednie przystosowanie swojej konsoli do rozgrywki na prywatnych serwerach – pełną instrukcję znajdziecie w tym miejscu.

Co ciekawe, grupa osób zajmujących się akcją ogłosiła, że multiplayer już działa. Rzecz jasna nie w całości: zablokowane są klany, wiadomości, trofea i statystyki. Niemniej same serwery podobno są już sprawne i trzon rozgrywki sieciowej Killzone 2 działa tak, jak powinien.

Co więcej, multik da się odpalić nawet poprzez emulator RPCS3, jednak jeśli z niego korzystacie, twórcy serwerów muszą Was zweryfikować. Jeśli więc chcecie powrócić do drugiego Killzone, lepiej odkurzcie swoje konsole i płyty z grą.

To nie pierwszy udany projekt grupy PS Online Network Emulated. Udało się jej już wskrzesić chociażby Twisted Metal Black i Warhawk. Kto wie, może w drodze są kolejne serwery dla dawnych hitów PlayStation?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%