Joker 2 to musical pełną gębą. Pierwsi widzowie już go widzieli, zdradzają szczegóły

Joker 2 to musical pełną gębą | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Joker 2 to “głównie musical jukebox” – twierdzą pierwsi widzowie nowego obrazu Todda Phillipsa. W filmie usłyszymy co najmniej 15 coverów znanych piosenek.

Nowy Joker jest musicalem – potwierdzają pierwsi widzowie, który mieli okazję już obejrzeć ten film. Szczegóły na ten temat pojawiły się na Variety.

Joker 2 to musical pełną gębą!

Informacje o tym, że Joker 2 (czyli Joker: Folie à Deux) będzie musicalem, pojawiały się już dawno temu, przy okazji zapowiedzi projektu. Wiele osób nie dowierzało jednak, że ta sama obsada, podobna koncepcja i ten sam reżyser mogą tak znacząco odbiec od tego, co zaserwowano przy okazji pierwszej części, będącej de facto wielkim hitem. Kontynuacja to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku.

Teraz Variety donosi, że pierwsi widzowie mieli okazję obejrzeć bardzo wczesną, niedokończoną wersję filmu. Potwierdzają oni, że to faktycznie musical i to taki “z grubej rury”. Mówi się o nim jako o jukebox’owym musicalu, czyli takim, który oparty jest na nowych wersjach znanych utworów. Mowa o filmach w rodzaju Mammia Mia czy Moulin Rogue.

W ten sposób Joker 2 oferować ma dość bogaty soundtrack, bo doczekamy się nowego wcielenia co najmniej 15 znanych piosenek. Nie wiadomo, czy pojawią się także utwory oryginalne, ale nie zostało to wykluczone. Na razie mówi się o dwóch takich utworach, ale nie znamy szczegółów. Kompozytorka i laureatka Oscara za pierwszą część Hildur Guðnadóttir “do każdego numeru dodaje swoje charakterystyczne, nawiedzające [muzykę] sygnały”.

Na razie nie znamy szczegółów fabularnych na temat Joker: Folie à Deux. Wiemy za to, że znów centralną postacią będzie Joker (w tej roli znów Joaquin Phoenix), a towarzyszyć będzie mu Lady Gaga jako Harley Quinn. Historia najpewniej skupi się na ich skomplikowanej relacji i w dużej części rozgrywać ma się w azylu dla obłąkanych Arkham.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie