Joker 2 oficjalnie potwierdzony. Za sterami ponownie reżyser pierwszej części

Joker 2 oficjalnie potwierdzony przez reżysera pierwszej części
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Uniwersum

Wiadomo już oficjalnie, że Joker 2 rzeczywiście powstanie. Kontynuację ponownie wyreżyseruje Todd Phillips.

Reżyser poinformował o sequelu w mediach społecznościowych. Wygląda na to, że scenariusz produkcji jest już gotowy; to on przynajmniej znalazł się na zdjęciu zamieszczonym przez Phillipsa. Z okładki scenariusza wynika, że film obecnie nosi tytuł Joker: Folie à deux; termin medyczny oznacza paranoję indukowaną, stan, w którym bliska osoba chorego bezkrytycznie traktuje jego paranoiczne myśli, a tym samym zaczyna podzielać jego urojenie. Wszystko wskazuje więc na to, że oprócz Arthura Flecka na ekranach zobaczymy przynajmniej jedną ważną postać z uniwersum.

Joaquin Phoenix nie podpisał jeszcze umowy na kontynuację filmu z uniwersum DC, lecz według portalu Deadline jest już o krok od tego. Oczywiście bez niego Joker 2 z pewnością nie byłby tym samym; to właśnie doskonała kreacja sprawiła, że Jokera tak ciepło przyjęli zarówno widzowie, jak i krytycy. Rola przyniosła zresztą Phoeniksowi pierwszego Oscara w karierze. Film odkleił ponadto łatkę występującą przy tytułach ze świata superbohaterów; te często są postrzegane jako mało ambitne i tworzone dla masowego odbiorcy. Joker w rzeczywistości może przyciągnąć również tych, którzy na co dzień nie śledzą wieści z uniwersum DC, a chcą jedynie obejrzeć dobry dramat psychologiczny.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, jakie wydarzenia Todd Phillips i Scott Silver zawarli w tworzonym scenariuszu. Nie ma także przybliżonego terminu premiery ani daty rozpoczęcia zdjęć.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie