Kwestia Jokera 2 nie została przesądzona. Joaquin Phoenix chętnie powróci do roli

Joker film
Filmy i seriale

Joaquin Phoenix zdradza swoje przemyślenia na temat powrotu do roli arcywroga Batmana. Nie wiemy jednak, czy Joker 2 kiedykolwiek w ogóle powstanie.

Nie da się ukryć, że Joker z 2019 roku uratował sytuację DC pod względem konkurencji z Marvelem. W końcu kreacja Joaquina Phoenix’a została doceniona zarówno przez krytyków, jak i fanów.

Joker 2 z szansą na kontynuację?

Joker w reżyserii Todda Phillipsa jest niezwykle zaskakującym przykładem filmu o tematyce superbohaterskiej, który jej w ogóle nie porusza. Mroczny dramat okazał się powiewem świeżości w zdominowanym przez napakowanych superbohaterów kinie. Nie dziwi więc, że żywiołowo dyskutuje się na temat ewentualnej kontynuacji.

Kwestią sporną jest, czy taka powinna rzeczywiście powstać. W końcu „jedynka” wypadła świetnie jako jednorazowy film, traktujący o naprawdę ważnych i ciężkich sprawach. Mimo wszystko dziennikarze z portalu The Playlist postanowili zapytać odtwórcę tytułowej roli o chęć nakręcenia kontynuacji. Miało to miejsce przy okazji wywiadu na temat najnowszego filmu, w którym Phoenix gra główną rolę – C’mon C’mon.

Nie wiem [czy film powstanie – dop. red.]. Od kiedy kręciliśmy, zaczęliśmy… Wiesz, to interesujący facet. Jest kilka rzeczy, które moglibyśmy zrobić z tym gościem – na przykład odkryć go jeszcze bardziej. Ale czy rzeczywiście tak się stanie? Nie mam pojęcia.

Joaquin Phoenix

Ze słów aktora wynika, że nic w kwestii kontynuacji nie zostało jeszcze przesądzone. Jeżeli on sam wraża chęć powrotu do tej roli, wszystko w rękach Warner Bros. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku raczej nie ma co spodziewać się jakichkolwiek informacji zbyt prędko. Szanse na Jokera 2 mogą być dość wysokie – w końcu film zdobył dwa Oscary, dwa Złote Globy, trzy BAFTA i szereg innych nagród filmowych.

Phoenix i tak jest dość zajętym aktorem. Oprócz wspomnianego C’mon C’mon zagra również główną rolę Napoleona Bonaparte w nadchodzącym filmie Ridleya Scotta, pracuje też na planie najnowszego horroru Ariego Astera, Disappointment Blvd.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie