Joker 2 ma datę premiery. Nowe informacje o nadchodzącej kontynuacji

Joker 2 z oficjalną datą premiery. Warner Bros. każe nam czekać
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Uniwersum

Joker 2 opatrzony podtytułem Folie à deux otrzymał od Warner Bros. oficjalną datę premiery. Trochę niestety zaczekamy.

Choć odległa data premiery ma swoje uzasadnienie, dla fanów to może nie być najlepsza informacja. Sequel oscarowego hitu z Joaquinem Phoeniksem wejdzie do kin za ponad dwa lata. Oczywiście produkcja jest jak na razie na etapie przygotowań, a zdjęcia jeszcze się nie rozpoczęły – mimo wszystko czekamy na premierę z dużą niecierpliwością. Jak podaje portal Deadline, ta nastąpi dokładnie 4 października 2024 roku.

Wszystko wskazuje na to, że Joker 2 rzeczywiście będzie musicalem. Jak na razie nie potwierdzono przewidywanego udziału w produkcji Lady Gagi, choć ta akurat nie byłaby dużym zaskoczeniem. Aktorka i wokalistka wcieliłaby się w Harley Quinn. Niewykluczone zresztą, że odegrałaby tu naprawdę dużą rolę; termin medyczny folie à deux oznacza paranoję indukowaną, stan, w którym bliska osoba chorego bezkrytycznie traktuje jego paranoiczne myśli, a tym samym zaczyna podzielać jego urojenie.

Wiadomo już, że akcja filmu rozegra się – przynajmniej częściowo – w szpitalu Arkham, a więc jednej z kluczowych lokalizacji dla całego uniwersum DC. Wygląda zatem na to, że cała historia zmierza już powoli ku klimatom, które znamy z serii o Batmanie. Można jednak liczyć na to, że Todd Phillips i tu doda elementy swojego geniuszu; tego, co pozwoliło mu z Jokera stworzyć doskonały dramat przeznaczony nie tylko dla fanów kina superbohaterskiego.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie