Joker 2 będzie musicalem. Lady Gaga negocjuje rolę w produkcji

Joker 2 będzie musicalem i może w nim zagrać Lady Gaga
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Pojawiły się nowe informacje na temat zapowiedzianego już filmu Joker 2. Rolę w produkcji negocjuje ponoć Lady Gaga, a całość ma być… musicalem.

Wygląda więc na to, że Todd Phillips zamierza w pełni wykorzystać kredyt zaufania, jaki otrzymał po doskonałej pierwszej części losów Arthura Flecka. O ile potencjalny udział Lady Gagi jest tu dość naturalny – piosenkarka stale rozwija również swoją karierę aktorską – to wybór formy może wydawać się dość kontrowersyjny. Nadchodzący film ma być bowiem musicalem – a to nie kojarzy się jednak z dramatycznym i dość trudnym w odbiorze Jokerem.

Joker: Folie à deux, bo taki tytuł w istocie nosi obecnie Joker 2, może się oczywiście bardzo dobrze sprawdzić. Todd Phillips pokazał już, że jest naprawdę utalentowanym reżyserem, który z pozornie błahego tematu komiksowego złoczyńcy potrafi stworzyć mroczny dramat psychologiczny. Mimo to fani nie są do końca przekonani – i właściwie trudno im się dziwić. Wśród reakcji pojawiły się już m.in. porównania do Glee czy sugestie, by w prace zaangażował się Lin-Manuel Miranda (twórca piosenek m.in. do Mojego magicznego Encanto). Z całą pewnością dopiero z biegiem czasu przekonamy się, jaką dokładnie wizję ma tu Todd Phillips; na razie jesteśmy jedynie na etapie ciekawego, choć być może kontrowersyjnego pomysłu.

Jeśli chodzi o angaż Lady Gagi, portal The Hollywood Reporter podaje, że rozmowy z artystką są na bardzo wczesnym etapie. W razie gdyby wszystko jednak poszło dobrze, pojawiłaby się u boku Jokera jako Harley Quinn. I w tej kwestii wszystko wyjaśni się z czasem; forma musicalu sprawia zapewne, że Toddowi Phillipsowi bardzo zależy na zatrudnieniu uznanej wokalistki.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy Joker 2 mógłby ujrzeć światło dzienne.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie