Twórcy Inside w komitywie z firmą od lalek dla dorosłych. Oto edycja kolekcjonerska

Czego to nie zrobią twórcy gier, aby podnieść zainteresowanie swoim produktem? Playdead Studios odpowiedzialne za Inside i Limbo podjęło właśnie współpracę z firmą produkującą lalki oraz inne akcesoria dla dorosłych. Możemy więc jedynie domyślać się, co znajdziemy w najnowszym, kolekcjonerskim wydaniu Inside.

W sklepie internetowym iam8bit jest już dostępna specjalna, kolekcjonerska edycja gry Inside. Jak czytamy w opisie produktu, oferta ta ma być ograniczona w czasie, zawierać będzie płyty CD z grą Inside na PlayStation 4 oraz… inne rzeczy (ang. other stuff).  Czym są te inne rzeczy? Właśnie ta część zainteresowała nas najbardziej. Okazuje się bowiem, że studio Playdead nawiązało współpracę z firmą RealDoll – producentem lalek dla dorosłych. Spekulacjom nie ma więc końca. Wszyscy domyślają się, co mogą oznaczać inne rzeczy, które wraz z płytą DVD kosztują aż 375 dolarów.

Tak oto wygląda (z zewnątrz) efekt współpracy Playdead i Realdoll.

What is inside… Inside?

Wydaje się więc, że kupując edycję kolekcjonerską gry, dostaniemy nic innego jak któryś z wyrobów firmy RealDoll. Jednakże większość lalek tego producenta kosztuje nie mniej niż 4 tysiące dolarów, stąd podejrzenia przestają być już takie oczywiste. Deweloperzy piszą o tej sprawie enigmatycznie: Nie zdradzimy co jeszcze znajduje się w pudełku. Być może jest to coś, o czym myślicie, ale być może nie. Możemy jedynie przyznać, że wewnątrz znajduje się coś więcej niż tylko 4 płyty CD. Reszta pozostanie w domysłach. Czyżby była to po prostu od nowa zaprojektowana i wyprodukowana lalka przedstawiająca głównego bohatera gry, a może potwora z końcowego jej etapu? To pasowałoby najbardziej do samej istoty gry.

Edycja kolekcjonerska Inside – trzeba się pospieszyć

Edycję specjalną gry można zamawiać od 8 marca 2018 do 8 czerwca 2018. Warto też dodać, że jedno zamówienie nie może przekraczać dwóch produktów. Po tym czasie oferta nie będzie już wznawiana, więc jest to jedyna szansa, aby przekonać się na własne oczy, co wymyślili twórcy Inside. Paczki będą rozsyłane na cały świat, a czas dostarczenia gotowych przesyłek przewiduje się na pierwszy kwartał przyszłego roku. Deweloperzy zaklinają się, że przed czasem dostarczenia edycji kolekcjonerskiej do domów graczy, nie zdradzą co znajdzie się w środku.

RealDoll zajmuje się produkcją akcesoriów dla dorosłych, w tym lalkami, których silikonowa powłoka oddaje wrażenie prawdziwej, ludzkiej skóry. Nic więc dziwnego, że produkty te kosztują tak dużo. Po tym jak doczytałam, że sklep oferuje nawet lalki z odczepianymi głowami, poprzestałam na zgłębianiu jego tajemnic. Zrobicie to na własną odpowiedzialność, tak samo jak w przypadku zamawiania edycji kolekcjonerskiej gry Inside.

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.