Inside już bez antypirackiego zabezpieczenia Denuvo

0 komentarzy

Studio Playdead rezygnuje z dalszego zabezpieczania gry.

Inside to jedna z najlepszych gier niezależnych tego roku, za którą odpowiadają twórcy osławionego Limbo. Tytuł w wersji PC (Steam) zadebiutował na rynku 7 lipca i co było wówczas zaskoczeniem dla wielu graczy, posiadał zabezpieczenia Denuvo.

Posiadał, to jak najbardziej odpowiednie słowo, ponieważ studio Playdead zdecydowało, że rezygnuje ze wspomnianej antypirackiej technologii. Deweloperzy uznali bowiem, że po premierze Inside na GOG, gdzie nie ma żadnych zabezpieczeń DRM, nie ma po prostu sensu, by Steam’owa wersja była obciążona przez Denuvo.

Swoją drogą ciekawe, czy w jakiś sposób wpłynie to na sprzedaż Inside. Obecnie na GOG możemy zaopatrzyć się w ten tytuł o 25 procent taniej, wydając 61.39 zł. Warto?

Gdy tylko pojawi się przecena, to śmiało umieśćcie produkt w wirtualnym koszyku. Przeniesiecie się do świetnie nakreślonej antyutopii, stając naprzeciw przedstawicieli tyranii, którzy zrobią wszystko by zniewolony lud nigdy nie odzyskał wolności. Czy dziecko jest w stanie zmienić bieg historii? Co chcieli przekazać autorzy tworząc tak niesztampowe zakończenie? To pytania na które będziecie musieli znaleźć odpowiedź w zaciszu swoich domów – pisał w recenzji Inside redakcyjny kolega Bartek.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się