Nowa gra twórców Inside i Limbo na pierwszej grafice

Inna planeta czy to nadal Ziemia?

Studio Playdead informuje poprzez serwis Twitter, że od premiery Inside pracuje nad swoją kolejną produkcją. Póki co nie znamy jej tytułu oraz szczegółów, choć pewne informacje można wyciągnąć z pierwszej grafiki udostępnionej przez dewelopera.

Obrazek przedstawia samotną postać ciągnącą za sobą coś, co przypomina poszarpany spadochron. Śmiałek wspina się na szczyt wzniesienia, a w tle widzimy spadający z nieba obiekt. Całość utrzymana jest w charakterystycznym dla wcześniejszych produkcji od Playdead półmroku.

Możliwe, że obiekt na niebie to kapsuła ratunkowa, z której katapultował się nasz bohater (wciąż ma na głowie kask). Pytanie, czy nadal jesteśmy na Ziemi (wzniesienie pokrywa śnieg), czy jednak wywiało nas nieco dalej?

Czekamy na szczegóły!

Studio Playdead zasłynęło kultowym Limbo, a ich kolejna produkcja – Inside – również okazała się strzałem w dziesiątkę. Liczymy zatem, że nowa gra powtórzy sukces poprzedników.

Alienacja oraz strach to emocje nierozerwalnie związane z obcowaniem z najnowszą produkcją Playdead. Chociaż twórcy w sporej mierze odwołują się do atmosfery panującej w ich poprzedniej pozycji – Limbo, to udało im się rozwinąć pierwotny zamysł na wielu płaszczyznachpisał w naszej recenzji Inside redakcyjny kolega Bartek.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.