Mads Mikkelsen o nadchodzącym Indiana Jones 5: “Oryginalny klimat, oryginalny Indy”

Indiana Jones trzyma pejcz w prawej ręce
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Indiana Jones 5 nadejdzie dopiero w przyszłym roku, lecz już dziś możemy dowiedzieć się nieco więcej o filmie – dzięki Madsowi Mikkelsenowi.

Aktor w rozmowie z The Hollywood Reporter nie wspominał nic o nadal okrytej tajemnicą fabule filmu, przedstawiał jednak pracę nad nim niejako od kulis. Z jego zapowiedzi wynika, że film powraca do swoich korzeni; atmosfera produkcji ma rzeczywiście przypominać uwielbiane tytuły jeszcze z lat 80.:

Poszukiwacze zaginionej arki byli jednym z moich ulubionych filmów, to była wręcz emanacja tej złotej ery serii z lat 40. – i właśnie to jest też w piątym filmie. Bardzo się odnoszą do pierwszego i drugiego filmu, zyskując ten oryginalny klimat, oryginalnego Indy’ego, coś intensywnego i wielkiego.”

Dla Mikkelsena była to pierwsza okazja do współpracy z Harrisonem Fordem. Duńczyk nie kryje, że 80-letni już Ford wywarł na nim ogromne wrażenie:

“Spotkałem go po raz pierwszy i jest szalenie potężną osobą. Nie tylko jako aktor, ale też fizycznie. Pamiętam pierwszy dzień zdjęć. Kręciliśmy w nocy, skończyliśmy o piątej rano – a on wsiadł na rower i pojechał na 50-kilometrową przejażdżkę. Harrison jest potworem, ale bardzo sympatycznym.”

Indiana Jones 5 wejdzie do kin 30 czerwca 2023 roku. Twórcy mają zatem jeszcze dużo czasu, by w pełni ukończyć dzieło; prace na planie zakończono jeszcze w lutym, obecnie film znajduje się na etapie postprodukcji.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie