Harrison Ford jako Indiana Jones

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Indiana Jones 5 już coraz bliżej. Ile jeszcze potrwają prace nad filmem?

Prace nad filmem Indiana Jones 5 nadal trwają. Reżyser ujawnił niedawno, kiedy możemy spodziewać się zakończenia zdjęć.

James Mangold, reżyser odpowiedzialny za powstanie filmu, poinformował na Twitterze, ile czasu zajmie ekipie kręcenie nowej odsłony przygód znanego archeologa. W odpowiedzi na pytanie fana napisał, że etap zdjęć potrwa jeszcze około miesiąc. W późniejszych miesiącach film pójdzie do postprodukcji, a następnie będzie gotowy na premierę w połowie 2023 roku.

Pierwsze informacje wskazywały na to, że nowe przygody profesora Jonesa zobaczymy o cały rok wcześniej. Pierwotnie datę premiery ustalono na 29 lipca 2022 roku. Disney zadecydował jednak o przesunięciu tej daty, podobna sytuacja spotkała zresztą więcej filmów, w tym kilka produkcji Marvela.

Nie wiadomo jeszcze, jaki tytuł będzie ostatecznie nosił Indiana Jones 5. Szczegóły związane z fabułą także nie są znane. W produkcji, oprócz Harrisona Forda w głównej roli, pojawią się również: Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Mads Mikkelsen, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson oraz Toby Jones. Producentami wykonawczymi tytułu są Steven Spielberg oraz George Lucas, natomiast jako kompozytor powrócił John Williams, twórca motywów muzycznych znanych z pierwszych odsłon serii. Film zadebiutuje ostatecznie 30 czerwca 2023.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się