Fantastyczne zwierzęta 3 w pierwszych recenzjach. Warto choćby dla Mikkelsena

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Recenzje

Na dzień przed premierą pojawiają się pierwsze recenzje filmu Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Jak wypadła trzecia odsłona magicznej serii?

Trailery zapowiadały się świetnie, a jak wyszło ostatecznie? Dzięki pierwszym ocenom krytyków mamy już pewien ogląd sytuacji. Na portalu Rotten Tomatoes w momencie publikacji tego tekstu znajduje się łącznie 50 recenzji filmu. 60% z nich jest pozytywnych; w tym przypadku większość jest jednak dość lekko zarysowana. Recenzenci mają zatem mieszane odczucia, choć już teraz widać, że produkcję odbierają znacznie lepiej niż poprzednią część serii. Zbrodnie Grindelwalda otrzymały bowiem zaledwie 36% przychylnych opinii.

Kreacje aktorskie – na plus

Skupmy się jednak na najnowszej odsłonie, a ściślej, na jej najjaśniejszym punkcie, jakim okazał się Mads Mikkelsen w roli Gellerta Grindelwalda. W poprzednich odsłonach w postać wcielił się Johnny Depp, Mikkelsen zastąpił go ze względu na kontrowersje związane z procesem pierwszego z aktorów. Okazuje się jednak, że fani – choć początkowo protestowali przeciwko odsunięciu Deppa od produkcji – przyjęli duńskiego aktora z otwartymi ramionami. Mikkelsen spisuje się znakomicie jako antagonista filmu i recenzenci niemal jednogłośnie stwierdzają, że to choćby dla niego warto tę produkcję obejrzeć.

Na uznanie zasłużył również Jude Law powtarzający rolę Albusa Dumbledore’a. Czy to w samodzielnych momentach, czy w scenach zagranych wraz z Mikkelsenem – aktor zdecydowanie staje na wysokości zadania. Warto zwrócić jednak szczególną uwagę na tę drugą kwestię; w trzeciej odsłonie wyraźniej zarysuje się bowiem miłosny charakter relacji dwóch czarodziejów. Świetne zgranie i swoista chemia pomiędzy ich odtwórcami sprawia, że wątek jest naprawdę realistyczny.

Zarzuty i głosy krytyczne

Z drugiej strony recenzenci wytykają produkcji nierówną, momentami nudną fabułę i brak dalszych postaci, do których łatwo się przywiązać. Poza dwoma głównymi aktorami oraz sporadycznie wymienianym Danem Foglerem w roli Jacoba Kowalskiego rzeczywiście trudno tu znaleźć uznanie dla kogokolwiek z obsady. Krytycy wskazują także, że bohaterów jest najzwyczajniej w świecie zbyt wielu, aby wybrać spośród nich kogoś wartego uwagi; co więcej, wątki poszczególnych postaci nie są najlepiej poprowadzone. Jest tu minimalnie lepiej niż w również „przeludnionych” Zbrodniach Grindelwalda; wygląda jednak na to, że jeszcze większe ograniczenie obsady mogłoby przynieść produkcji coś dobrego.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a wejdą do kin już jutro, czyli 7 kwietnia 2022 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie