Horizon Zero Dawn - Aloy i orzeł

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Horizon Zero Dawn sprawdzone na PS5. Next-genowy patch robi robotę

W sieci pojawił się test next-genowej aktualizacji Horizon Zero Dawn. Gra działa nieporównywalnie lepiej, co mocno wpływa na odczucia z rozgrywki.

Na targach Gamescom 2021 potwierdzono, że Horizon Forbidden West zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Guerilla Games dopracowuje grę, choć przygotowało małe wynagrodzenie dla graczy, którzy cierpliwie oczekują na nadchodzącą produkcję.

Horizon Zero Dawn otrzymało aktualizację na PS5. Można ją już pobierać i w sieci pojawiły się pierwsze testy ulepszonej gry. Choć Guerilla nie poprawiło grafiki ani nie podbiło rozdzielczości, pokuszono się o inną, nie mniej przyjemną nowość.

Gra od teraz zadziała w 60 klatkach na sekundę. Na standardowym PS4 potrafiła gubić płynność do nawet 25 klatek, więc różnica zdecydowanie jest odczuwalna. W tak dynamicznej grze, płynność rozgrywki robi sporą różnicę.

Choć gra sporadycznie gubi parę klatek na sekundę, przez znaczną większość czasu trzyma stabilne 60 FPS. Jeśli nie graliście w Horizon Zero Dawn i odebraliście je w ramach niedawnego rozdawnictwa PlayStation, z nowym patchem jest to zdecydowanie tytuł wart nadrobienia. Nawet bez 60 klatek na sekundę dawał sporo frajdy, ale teraz stanie się jeszcze lepszy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się