Horizon MMO to niemal pewniak. Gra może nie trafić na konsole PlayStation

Horizon MMO to prawie pewniak. Gra nie trafi na PS5?
Mobile Newsy PC PS5

Horizon MMO w ostatnim czasie zostało niemal potwierdzone, choć nie oficjalnie. W sieci pojawiły się doniesienia, jakoby gra nie trafiła na PS5.

Marka Horizon jest kamieniem węgielnym bieżącej generacji sprzętu do grania od Sony. Zero Dawn i Forbidden West okazały się niezwykle udanymi grami, które zapoczątkowały zupełnie nową markę i serię od PlayStation. Nawet konwersja „jedynki” na PC spotkała się z e sporym entuzjazmem, a „dwójka” jest coraz bliżej. W świecie robo-dinozaurów powstaje jednak więcej gier, w tym tytuł… MMO.

Brzmi może nieco dziwnie, bo ani Sony, ani Guerrilla Games nie mają doświadczenia w tym temacie. Horizon MMO może okazać się jednak pierwszym porządnym wejściem Sony na rynek gier-usług, ale niekoniecznie na urządzenia tej firmy. Za projekt odpowiadać ma NCSoft, twórcy m.in. Aion i Guild Wars. Najpewniej mówimy o projekcie, który wyciekł już jakiś czas temu i przypomina bardzo mocno… Fortnite.

Horizon MMO to niemal pewnik, ale co z PS5?

Internauta Kuraksis zebrał w jedno miejsce wszystkie szczegóły o grze, jakie od dawna i niedawna mają pojawiać się w sieci. W ostatnim czasie jeden z pracowników studia wrzucił na LinkedIn zdjęcie logo „Project Skyline”, mocno stylizowane na font znany z serii Horizon. To niemal jednoznacznie potwierdza, iż projekt faktycznie powstaje. Jego wcześniejsza nazwa kodowa to „Project H”.

Tytuł ma trafić na urządzenia mobilne i PC. Na razie nie ma żadnych przesłanek o tym, iż trafi na PlayStation 5, co może dziwić. Z drugiej strony istnieje szansa, że to wyłącznie chwilowy brak informacji, a Horizon MMO doczeka się premiery na konsoli Sony. Byłoby to dziwne, gdyby marka ominęła platformę, która ją zrodziła.

Nowy Horizon ma powstawać na Unreal Engine 5, a nie silniku Decima. Najpewniej dlatego, iż łatwiej jest go dostosować do tytułów MMO. Na premierę trzeba czekać raczej do co najmniej 2025 roku. Wcześniej na rynek ma trafić Aion 2, którego docelowa data do 2024/2025 rok. Głównymi kierownikami produkcji są specjaliści znani m.in. z marki Lineage. Był pracownik NCSoft „wypaplał”, że gra powstaje od 2021 roku. Obecnie pracuje nad nią co najmniej 140 osób.

Jak już wcześniej informowałem, NCSoft zarejestrował domenę dla czegoś, co wydaje się być grą zatytułowaną „Land of Salvation”. „Land of Salvation” może POTENCJALNIE być oficjalnym tytułem dla Horizon MMO. Założenie to opiera się na fakcie, że jest to jedyna niezapowiedziana gra, o której wiemy, że może zostać wkrótce ujawniona. Oczywiście może to być inny projekt, o którym nie wiemy.

– wyjaśnia Kuraksis

Na oficjalne potwierdzenie tych rewelacji musimy jeszcze zaczekać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie