Hakerzy złamali Horizon Forbidden West na PC w jakieś 30 sekund od premiery

Horizon Forbidden West na PC złamane w 30 sekund | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Czy to nowa meta? Speedrun łamania zabezpieczeń gier? Horizon Forbidden West na PC dostało cracka w ciągu niecałej minuty od premiery.

PlayStation coraz chętniej wypuszcza swoje gry na PC, a właśnie nastąpiła premiera cenionego i uwielbianego Horizon Forbidden West. Na horyzoncie majaczy Ghost of Tsushima, a nawet potencjalny God of War Ragnarok.

Horizon Forbidden West złamane w 30 sekund

Jeśli hakerom aż tak nudzi się łamanie zabezpieczeń DRM gier wideo, że organizują speedruny, to aż nie mam komentarza. Żartuję oczywiście, bo nie jest to raczej żadne wyzwanie, a po prostu dość ciekawe podsumowanie tego, jak Sony ma gdzieś ochronę swoich gier na komputery osobiste. Choć z drugiej strony zawsze lepsze to niż inwazyjne DRM-y w stylu choćby Denuvo.

Niemniej nastąpiła już premiera Horizon Forbidden West na maszyny klasy PC, a tym samym gra pojawiła się na torrentach. Wszyscy ci, którzy postanowili nie wydawać ani złotówki na tę produkcję, mogą nawet pobierać cracka. Ten, co ciekawe, udostępniono w jakieś 30 sekund od debiutu. Znaczy, że zwyczajne i proste zabezpieczenia Steam nie stanowią żadnego wyzwania dla hakerów.

Nie ma w tym jednak nic dziwnego, skoro coraz większa liczba producentów sięga po bardziej zaawansowane rozwiązania. PlayStation, wydając swoje nowe gry na komputery, nadal opiera się jedynie na podstawowych zabezpieczeniach Steam. Co ciekawe, ich najnowsza gra na platformie cieszy się “bardzo pozytywnymi” ocenami graczy. Być może więc nie ma już tragedii z optymalizacją, jak to niestety miało miejsce wielokrotnie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie